Ponad 200 gimnazjalistów z województwa podkarpackiego wzięło udział w XVI Wojewódzkim Konkursie „Sacrum w literaturze i sztuce”.
W kategorii plastycznej I miejsce zdobyła Alicja Rachfał z Zespołu Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej. II miejsce zajęły ex aequo: Martyna Michalik i Karolina Janusz (obie z Zespołu Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej). Na III uplasowały się ex aeuqo: Gabriela Kaczmar z Gimnazjum nr 5 w Przemyślu i Oliwia Duda ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu. W kategorii recytatorskiej komisja postanowiła przyznać I nagrodę Miłoszowi Momotowi z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, II nagrodę Julii Kaliciak z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, a III – Magdalenie Łopatyńskiej ze Społecznego Gimnazjum w Opaciu. W kategorii poezji śpiewanej komisja przyznała I miejsce Weronice Lechowicz z Katolickiego Gimnazjum Zgromadzenia św. Michała Archanioła w Krośnie, II – Aleksandrze Stawarz z Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, III – Annie Białoń z Gimnazjum nr 5 w Przemyślu. Konkurs zorganizowało Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu i Centrum Kulturalne w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze