Za ok. 54 mln zł firma „Karpat-Bud” z Głogowa Małopolskiego wybuduje nowy gmach Sądu Rejonowego przy ul. Mickiewicza w Przemyślu. Budynek powstanie na zapleczu obecnej siedziby wymiaru sprawiedliwości oraz przy ulicy Tuwima. W miejscu, gdzie całkiem niedawno funkcjonował plac zabaw dla dzieci.
Kilka dni temu rozstrzygnięty został przetarg na budowę gmachu. Przystąpiły[paywall] do niego dwie firmy, obie z Głogowa Małopolskiego. Korzystniejszą ofertę złożyła spółka „Karpat-Bud”. Wybuduje obiekt za 54 mln zł. Oferta spółki „Baudziedzic – profesjonalne usługi budowlane” została odrzucona.
Zgodnie z przedstawionym projektem, nowy budynek będzie mieć cztery piętra nadziemne o wysokości 17 m i dwa podziemne. Ma zostać połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem sądu przy ulicy Mickiewicza 14. Znajdą się w nim m.in.: sale rozpraw, archiwum, administracja oraz pomieszczenia techniczne.
Obiekt będzie wyposażony w windy i platformy dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia to ponad 7 tys. m kw. Projekt zakłada oczywiście zagospodarowanie terenu wokół wraz z drogami wewnętrznymi, parkingami, chodnikami czy budową zjazdu. Nowy budynek Sądu Rejonowego w Przemyślu ma być gotowy w połowie 2024 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przynajmniej ten wycinek slumsów zmieni oblicze. Być może bliskość sądu zniechęci lokalną gangrenę od przesiadywania w podcieniach na rogu Dworskiego i Smolki. Oby.
Nowy gmach , to w starym się już nie mieszczą ? A kiedy nowoczesny basen
Może jakiś zakład przemysłowy, basen, spalarnię śmieci a nie rozbudowa systemu inwigilacji i terroru państwowego...
Wystarczy namiot Cyrkowy. Nasze Przemyskie Sady i Prokuratura to jest porażka.
To nie sa pieniadze z miasta na Sad. Povzytaj zanim napiszesz a jak chcesz basen to idz do urzedu i tam miej pretensje
Skad wy ludzie jestescie nic wam nie pasuje nic wszytsko na nie to po co Ty zyjesz jak Ci nic nie pasuje
Aby wszystkim żyło się lepiej .
Przynajmniej ten wycinek slumsów zmieni oblicze. Być może bliskość sądu zniechęci lokalną gangrenę od przesiadywania w podcieniach na rogu Dworskiego i Smolki. Oby.
Nowy gmach , to w starym się już nie mieszczą ? A kiedy nowoczesny basen