Reklama

Sadzą, pielęgnują, komponują. Po prostu kochają rośliny

04/11/2016 10:27

Ogród przy domu jednorodzinnym, ogródek działkowy i przy zabudowie wielorodzinnej, balkon lub taras – o tym, który jest najładniejszy, musiała zdecydować czteroosobowa komisja, która w lipcu wizytowała zgłoszone do konkursu obiekty z terenu Przeworska.


Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 26 października w przeworskim ratuszu

26 października został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy ogród i balkon. Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 25 zgłoszeń. Spośród 7 w kategorii „najładniejszy ogród przy domu jednorodzinnym” komisja konkursowa przyznała I miejsce ex aequo dla ogrodu[paywall] Lidii i Jerzego Bułasiów (przy ul. Chruściela) oraz Zofii i Jana Kojdrów (przy ul. Ogrodowej), III miejsce zajął ogród Piotra Słysza (przy os. Sobieskiego). Wyróżnienie otrzymali: Elżbieta Rut, Alina i Marek Tańscy oraz Janina Majdańska. W kategorii „najładniejszy ogródek działkowy i przy zabudowie wielorodzinnej” spośród 12 zgłoszeń przyznano: I miejsce dla Doroty i Jana Hałysów (Rodzinne Ogrody Działkowe Pionier), II miejsce dla Krystyny Balawender (Rodzinne Ogrody Działkowe Malinka) i III miejsce dla Krystyny i Władysława Pacholarzów (Rodzinne Ogrody Działkowe Kolejarz 1). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Tadeusz Stachowicz. W kategorii „najładniejszy balkon lub taras” jury z 6 zgłoszeń wytypowało trzech zwycięzców. I miejsce przyznano Anecie i Andrzejowi Niewiadomskim (balkon przy ul. Skłodowskiej), II miejsce Janinie Wojtaszek (balkon przy ul. Sienkiewicza) i III miejsce Zofii Niemiec (balkon przy ul. Sienkiewicza). Wyróżnieni zostali Teresa i Jan Obłozowie.

W skład komisji konkursowej weszli: przewodniczący – Tomasz Majba (radny miasta Przeworska), zastępca – Małgorzata Puc (Bricomarche Stamp sp. z o.o.), członek – Witold Adrian (urząd miasta) i sekretarz – Renata Chomik (urząd miasta). 14 i 15 lipca komisja wizytowała zgłoszone do konkursu ogrody, ogródki działkowe i balkony, oceniając je w skali 0 – 10. Sponsorem nagród rzeczowych i współorganizatorem konkursu było przeworskie Bricomarche Stamp sp. z o.o. Jego przedstawiciele: prezes Wojciech Lis i dyrektor Małgorzata Puc wraz z burmistrzem miasta Leszkiem Kisielem i zastępcą Wojciechem Supersonem nagrodzili zwycięzców oraz wręczyli pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom. Z repertuarem utrzymanym w tematyce ogrodowej wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Przeworsku.
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama