Ogród przy domu jednorodzinnym, ogródek działkowy i przy zabudowie wielorodzinnej, balkon lub taras – o tym, który jest najładniejszy, musiała zdecydować czteroosobowa komisja, która w lipcu wizytowała zgłoszone do konkursu obiekty z terenu Przeworska.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 26 października w przeworskim ratuszu
26 października został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy ogród i balkon. Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 25 zgłoszeń. Spośród 7 w kategorii „najładniejszy ogród przy domu jednorodzinnym” komisja konkursowa przyznała I miejsce ex aequo dla ogrodu[paywall] Lidii i Jerzego Bułasiów (przy ul. Chruściela) oraz Zofii i Jana Kojdrów (przy ul. Ogrodowej), III miejsce zajął ogród Piotra Słysza (przy os. Sobieskiego). Wyróżnienie otrzymali: Elżbieta Rut, Alina i Marek Tańscy oraz Janina Majdańska. W kategorii „najładniejszy ogródek działkowy i przy zabudowie wielorodzinnej” spośród 12 zgłoszeń przyznano: I miejsce dla Doroty i Jana Hałysów (Rodzinne Ogrody Działkowe Pionier), II miejsce dla Krystyny Balawender (Rodzinne Ogrody Działkowe Malinka) i III miejsce dla Krystyny i Władysława Pacholarzów (Rodzinne Ogrody Działkowe Kolejarz 1). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Tadeusz Stachowicz. W kategorii „najładniejszy balkon lub taras” jury z 6 zgłoszeń wytypowało trzech zwycięzców. I miejsce przyznano Anecie i Andrzejowi Niewiadomskim (balkon przy ul. Skłodowskiej), II miejsce Janinie Wojtaszek (balkon przy ul. Sienkiewicza) i III miejsce Zofii Niemiec (balkon przy ul. Sienkiewicza). Wyróżnieni zostali Teresa i Jan Obłozowie.
W skład komisji konkursowej weszli: przewodniczący – Tomasz Majba (radny miasta Przeworska), zastępca – Małgorzata Puc (Bricomarche Stamp sp. z o.o.), członek – Witold Adrian (urząd miasta) i sekretarz – Renata Chomik (urząd miasta). 14 i 15 lipca komisja wizytowała zgłoszone do konkursu ogrody, ogródki działkowe i balkony, oceniając je w skali 0 – 10. Sponsorem nagród rzeczowych i współorganizatorem konkursu było przeworskie Bricomarche Stamp sp. z o.o. Jego przedstawiciele: prezes Wojciech Lis i dyrektor Małgorzata Puc wraz z burmistrzem miasta Leszkiem Kisielem i zastępcą Wojciechem Supersonem nagrodzili zwycięzców oraz wręczyli pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom. Z repertuarem utrzymanym w tematyce ogrodowej wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Przeworsku.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze