Reklama

SaMasz ufundował pług dla pana Piotra

15/03/2021 20:06

Nieoczekiwany finał znalazła akcja zbierania pieniędzy dla Piotra Kutyły z Grabowca, który zasłynął w ubiegłym miesiącu wyjątkowym gestem pomocy. Wyposażony w pług własnej roboty ruszył na ratunek załodze karetki pogotowia, która miała problemy z dotarciem do pacjenta, spowodowane zasypanymi śniegiem drogami. Podlaski producent sprzętu rolniczego oraz maszyn komunalnych SaMasz przekazał rolnikowi profesjonalny pług.

Pan Piotr z podradymniańskiego Grabowca wykazał się obywatelską postawą na początku lutego, kiedy odśnieżył drogę przed jadącą do pacjenta karetką. O wydarzeniu Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu poinformowała 11 lutego.

W kilka dni pan Piotr, który początkowo miał nadzieję na anonimowość, był na ustach całej okolicy. Jego znajomi[paywall] na fali entuzjazmu postanowili założyć internetową zbiórkę.

Miała ona pozwolić wymienić chałupniczej roboty pług, dzięki któremu – jak się później okazało – pan Piotr nieraz w czasie ataku zimy przecierał szlaki okolicznych dróg i niejednemu kierowcy pomógł dotrzeć do celu podróży, na nowy, w pełni profesjonalny.

W rozmowie z nami pan Piotr deklarował, że zrzutkę traktuje jako formę wsparcia, za pomoc dziękował, ale przekonywał, że psujący się pług, nawet jeśli nie uda się zebrać całej potrzebnej kwoty, i tak wymieni.

Internauci stanęli oczywiście na wysokości zadania i niejeden obywatelską postawę pana Piotra wsparł okrągłą sumką. Akcja ta jednak przybrała dość nieoczekiwany obrót.

Rozgłos medialny nadany wydarzeniom z początku lutego sprawił, że historią pana Piotra zainteresowała się podlaska firma SaMASZ, produkująca maszyny rolnicze i komunalne.

– Wspieramy lokalne społeczności i w ten sposób pokazujemy, że prowadzimy biznes w poczuciu odpowiedzialności za klienta, pracownika, społeczeństwo i środowisko. Od razu podjęliśmy decyzję, że w tej sytuacji pomożemy i wesprzemy akcję pługiem z naszej oferty – informuje Norbert Pawluczuk, kierownik ds. marketingu w firmie SaMASZ. – Liczymy, że pług będzie dobrze służył mieszkańcom gminy, a drogi będą dzięki niemu przejezdne, zwłaszcza dla służb ratujących zdrowie i życie ludzi – puentuje.

Co zatem ze zbiórką założoną w internecie? Jej organizatorzy znaleźli nowe przeznaczenie zgromadzonych pieniędzy.

„Dziś otrzymaliśmy nowiutki pług od firmy SaMASZ, za co serdecznie dziękujemy. Chciałbym również poinformować, że środki zebrane dzięki zrzutce.pl  zostaną przekazane dla Piotra Kutyły, za które będzie mógł opłacić podatki od darowizny oraz po części zrekompensować koszty, jakie poniósł podczas odśnieżania” – można przeczytać na stronie zbiórki.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama