Reklama

Sami postarali się o plac zabaw i kort. Efekt zachwyca! [ZDJĘCIA]

Od czerwca mieszkańcy osiedla bloków wielorodzinnych w Stubnie mogą korzystać z nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych, o które zresztą sami się postarali. Kilka miesięcy wspólnej pracy i zaangażowania opłaciło się. Zamierzony cel został osiągnięty.

W grupie siła – mówi utarte powiedzenie. Potwierdzeniem tej tezy jest na pewno niedawna inicjatywa mieszkańców bloków wielorodzinnych w Stubnie, którzy postanowili własnymi siłami sprawić, by osiedle było nie tylko[paywall] enklawą spokoju, ale też miejscem aktywnego wypoczynku i rekreacji. Zwieńczeniem ostatnich miesięcy ich wspólnych działań jest powstanie placu zabaw, którego bardzo brakowało w okolicy.

Inwestycję udało się zrealizować dzięki członkom i wolontariuszom stowarzyszenia „Wspólny Cel”, którzy w ramach projektu „Odblokowanie, czyli społecznie i obywatelsko na osiedlu w Stubnie” doprowadzili do zaprojektowania i wybudowania obiektu sportowo-rekreacyjnego. Inwestycja została sfinansowana w ramach Programu Moja Mała Ojczyzna, a fundusze na ten cel pochodziły z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego.

W drugą niedzielę czerwca nową infrastrukturę w Stubnie uroczyście oddano do użytku. Wydarzenie o charakterze pikniku rodzinnego zgromadziło licznie przybyłych mieszkańców. Dzięki hojności sponsorów dzieciom i młodzieży zapewniono liczne atrakcje: turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej, konkursy z nagrodami, dmuchane zamki, pokazy gaszenia pojazdów i pomocy przedmedycznej i wiele innych. Do woli korzystać też można było z nowych urządzeń placu zabaw. Tego samego dnia fetowano również oddanie do użytku kortu tenisowego, wybudowanego z funduszy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Również przy tej inwestycji mieszkańcy-wolontariusze wykazali się ogromnym wsparciem. Pierwszą piłkę na obiekcie sportowym symbolicznie odbił zaproszony na wydarzenie poseł Marek Rząsa.

Reklama

Teraz życie na popegeerowskim osiedlu wyraźnie nabrało kolorów. Przyosiedlowy kompleks sportowy to w tej chwili: trawiaste boisko do piłki nożnej i boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, kort tenisowy, a to jeszcze nie koniec planów. Mieszkańcy mają nadzieję, że wkrótce wzbogaci go także Otwarta Strefa Aktywności.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rumcajs - niezalogowany 2019-07-03 16:54:38

    Stubno do Przemyśla!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Cypis - niezalogowany 2019-07-03 21:31:41

    nie życz drugiemu co tobie nie miłe...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec Przemyśla - niezalogowany 2019-07-04 05:38:31

    Brawo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama