Reklama

Samochód i garaż pełne paliwa

22/08/2015 16:03

Nielegalną stację paliw zlikwidowali celnicy i pogranicznicy. Przeciwko mężczyźnie, który zajmował się procederem, wszczęto postępowanie karne skarbowe.

Kilka dni temu, w miejscowości Ropienka funkcjonariusze z krośnieńskiego urzędu celnego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z placówki w Wojtkowej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes Benz na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierował nim 47-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego, który w części ładunkowej przewoził w metalowych beczkach 1600 litrów oleju napędowego oraz 11 litrów wódki bez polskich znaków akcyzy[paywall]. W samochodzie znajdowała się również specjalna pompka do tłoczenia paliwa z beczek. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że w miejscu zamieszkania mężczyzny również może się znajdować nielegalny towar, dlatego postanowili przeszukać jego posesję. W garażu wykryli kolejne 1400 litrów paliwa i 160 litrów wódki bez polskich znaków akcyzy.

– Służba Celna wszczęła wobec mężczyzny postępowanie karne skarbowe – mówi Iwona Rzeźniczek z Izby Celnej w Przemyślu. – Prowadzone jest również odrębne postępowanie, które wyjaśni między Innymi, skąd pochodziło zgromadzone paliwo. Sprawca odmówił składania wyjaśnień. Gromadzenie paliwa w znacznych ilościach w miejscu nieuprawnionym stwarza realne zagrożenie utraty zdrowia lub życia ludzkiego oraz stanowi zagrożenie dla otaczającego środowiska. Paliwo zostało przekazane do firmy zajmującej się utylizacją odpadów – dodaje.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości