Radna Monika Jaworska została przewodniczącą Wspólnoty Mieszkaniowej Kopernika 48 w Przemyślu. Zgodnie z prawem może nią być, ale fakt, że w niemal połowie udziały w kamienicy ma miejska spółka – Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej – rzuca nieco cień na tę nominację. Pikanterii wszystkiemu dodają głosy części członków wspólnoty, którzy twierdzą, że nie zostali o tym poinformowani.
Na początek kilka suchych faktów. Udziały w kamienicy przy ul. Kopernika 48 rozkładają się następująco: 492/1000 to udziały miasta, 508/1000 to udziały mieszkańców.
W połowie czerwca br. uchwałą nr 3 z 2021 r. właścicieli nieruchomości przy ul. Kopernika 48 w Przemyślu doszło do zmiany zarządu. Przewodniczącą i jednoosobowym zarządem została radna Rady Miejskiej w Przemyślu Monika Jaworska.
Na dokumencie widnieją podpisy prezesa PGM sp. z o.o. w Przemyślu Zbigniewa Czekierdy i... radnej M. Jaworskiej. Brakuje parafek dwóch pozostałych członków tej wspólnoty. Członków, którzy posiadają prawie 1/3 udziałów[paywall].
Także w połowie czerwca br. pojawiła się uchwała nr 4, w sprawie remontu nieruchomości wspólnej, polegającego na ułożeniu kostki brukowej i uzupełnieniu tynków w klatce schodowej. Na dokumencie najpierw widniały podpisy wspomnianych wyżej dwóch osób, a za jakiś czas uzupełniono go o podpis trzeciego z członków wspólnoty.
Aby to przedsięwzięcie zrealizować, podjęta została uchwała nr 5 w sprawie zaciągnięcia kredytu remontowo-budowlanego w jednym z banków na kwotę 40 tys. zł. W dokumencie widnieje czarno na białym: „(...) Właściciele lokali tworzących Wspólnotę Mieszkaniową Kopernika 48 w Przemyślu uchwalają... (...)”.
Problem w tym, że nie wszyscy właściciele.
– Można zadać co najmniej kilka pytań. Zawsze, kiedy wybieraliśmy przewodniczącą lub przewodniczącego, wszyscy dostawaliśmy zawiadomienia. Frekwencja była stuprocentowa i tym sposobem dochodziło do wyboru. Teraz nikt ani mnie, ani drugiej członkini wspólnoty nie poinformował o wyborach. Zastanawiamy się więc, dlaczego prezes PGM bez konsultacji z wszystkimi członkami wspólnoty wybiera przewodniczącą? Równie dobrze przewodniczącą mogła zostać pani Olena czy ja. Czy moralne jest, aby brać kredyt na wszystkich członków wspólnoty bez ich wiedzy? Czy normalne jest, że dopiero po zrobieniu awantury w PGM-ie dostałem do skrzynki pocztowej zawiadomienie o zaciągnięciu owego kredytu? Kiedy prace budowlane trwają już w najlepsze... Dlaczego na podwórku przy kamienicy kładziona jest kostka brukowa, skoro w Przemyślu brakuje funduszy na podstawowe remonty budynków należących do miasta? – zastanawia się jeden z członków wspólnoty.
Jak twierdzi, jest kompletnie pomijany przy podejmowaniu uchwał.
– Zarzut, że wspólnota podjęła decyzję o ułożeniu kostki brukowej, jest nielogiczny. Ma do tego prawo. Twierdzenie, że w Przemyślu brakuje funduszy na podstawowe remonty budynków należących do miasta, nie ma z tym żadnego związku – dodał (dysponujemy treściami uchwał nr 3 i 4 2021, cytowanymi przez prezesa PGM, na których nie widnieją podpisy wszystkich członków Wspólnoty Mieszkaniowej Kopernika 48, podobnie jak zawiadomieniem dla właścicieli lokali tejże wspólnoty w sprawie zaciągnięcia kredytu – przyp. aut).
Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydała radna Monika Jaworska, przewodnicząca Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Kopernika 48. „Oświadczam, że w sprawie pełnienia funkcji przewodniczącej wspólnoty Mieszkaniowej Kopernika 48 w Przemyślu, jak i przeprowadzonych na jej terenie remontów nie było żadnych nieprawidłowości i wszystko zostało wykonane zgodnie z przepisami prawa. Nie zachodzi również konflikt prawny co do pełnienia mandatu Radnej Rady Miejskiej w Przemyślu i jednocześnie pełnienia funkcji przewodniczącej Wspólnoty Mieszkaniowej Kopernika 48 w Przemyślu. Obie te funkcję wykonuję społecznie. Wszystkie te działania są pomówieniem ze strony mojego byłego męża, będącego również wraz ze mną właścicielem jednego mieszkania, co do którego toczy się postępowanie sądowe”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.WIELKA AFERA, KAMIŃSKI DOSTAJE CO RÓŻ RÓZNE FUNKCJE .DYREKTOREM WORD ZOSTAŁ BEZ KONKURSU A MIANOWAŁ GO POPLECZNIK POLITCZNY, JAKOŚ NIKT TEGO NIE WIDZI, ZRESZTĄ CAŁA TRÓJKA PRZEWODNICZĄCY I ZASTĘPCY SIEDZA NA PAŃSTWOWYM..
I cała trójka fantastycznie wykształcona! Ha ha ha
Daj już sobie spokój.To bzdury.Pół miasta wie, że na WORDZIE nie ma konkursu.A może już tego hejtu dość!!!
Daj spokój z tymi konkursami. Wszystkie konkursy są zawsze ustawione. Uczciwiej jest powiedzieć: tak stawiam na tego człowieka i biorę za to odpowiedzialność. A ogłaszanie konkursów sprowadza sie do zrzucania odpowiedzialności z rzeczywistego decydenta na komisję konkursową, która jest tylko bezwolnym narzędziem w całym procesie powoływania Kacyka .
Obrońca tłustych kotów pisowskikch,jakie doświadczenie w prowadzeniu zakładu ma ten gość,on nawet jako rzecznik szpitale niewiele robił..nieudacznik który nic. Sam nie osiągnął..jednej akcji społecznej nie potrafi zorganizować a ryj pcha do wszystkich zdjęć..
Czyli akceptujemy zgniliznę. Przedtem dzieliło stołki PO teraz PiS, może się zmieni i znowu będzie dzielić PO i tak do zasranej śmierci. Pier.do.lić taką demokrację i taki kraj.
To ta Pani tak robi ? Prawda to ? A ja na nią głosowałem :(
To ten czekierda co ma problemy bo ludziom nie płacił ten z żurawiny znany w całej okolicy cwaniak. Taki człowiek jest prezesem przecież powinien być na emeryturze. To sie ciekawie poczyna w Przemysłu skoro takich ludzi dopuszcza sie do jakiegoś stanowiska.
Mam jedno pytanie do tak zwanego prezesa co Pawliszak od wspólnot ciagle robi w domu prezesa. Czy jakiś grubszy plan jest szykowany na cała spółkę.
Rodzina na swoim
WIELKA AFERA, KAMIŃSKI DOSTAJE CO RÓŻ RÓZNE FUNKCJE .DYREKTOREM WORD ZOSTAŁ BEZ KONKURSU A MIANOWAŁ GO POPLECZNIK POLITCZNY, JAKOŚ NIKT TEGO NIE WIDZI, ZRESZTĄ CAŁA TRÓJKA PRZEWODNICZĄCY I ZASTĘPCY SIEDZA NA PAŃSTWOWYM..
I cała trójka fantastycznie wykształcona! Ha ha ha