Reklama

Sarma, kotlet po kijowsku i drożdżowy lángos zachwyciły smakiem [ZDJĘCIA]

02/05/2018 15:30

Niecodzienną możliwość zanurzenia się w kulturze i tradycji gastronomicznej obcych krajów mieli uczestnicy spotkania „Kuchnie świata”, które zorganizowano na przemyskiej uczelni 13 kwietnia.

Warsztaty kulinarne w murach Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej organizowane są od 4 lat. Z każdym rokiem[paywall] w ramach programu wymiany międzynarodowej Erazmus+ do Przemyśla przyjeżdża coraz więcej studentów. To młodzież z: Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Gruzji, Kazachstanu, Węgier czy Azerbajdżanu. Inicjatywa pod hasłem „Kuchnie świata” jest okazją do zapoznania się z ich kuchnią i kulturą i prezentacji własnej.

Podczas tegorocznej edycji spotkania przygotowanie posiłków odbyło się pod czujnym okiem dr inż. Grety Adamczyk – wykładowcy kierunku Bezpieczeństwo i Produkcja Żywności oraz Agaty Obratańskiej – koordynatora instytutowego programu Erazmus +. Rozpoczęła  je prezentacja dań, które później w mistrzowski sposób wspólnie wykonano. Na stół wjechały potrawy tureckie, takie jak ispanaklı börek, sarma, lahmacun, babaganuş oraz çiğ köfte. Z potraw ukraińskich przygotowano: kotlet po kijowsku, ukhę (zupę rybną) i syrnyky (serowe placuszki). Potrawy węgierskie reprezentował: smażony ser w panierce (rántott sajt) oraz smażony placek drożdżowy (lángos).

Wstęp na imprezę był darmowy, a do degustacji ustawiła się długa kolejka chętnych. Spotkanie miało na celu integrację społeczności akademickiej PWSW ze studentami przebywającymi na uczelni w ramach programu Erasmus+. Z pewnością nikt nie wyszedł z niego głodny.

Reklama


Denis Pisecki
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości