Niecodzienną możliwość zanurzenia się w kulturze i tradycji gastronomicznej obcych krajów mieli uczestnicy spotkania „Kuchnie świata”, które zorganizowano na przemyskiej uczelni 13 kwietnia.
Warsztaty kulinarne w murach Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej organizowane są od 4 lat. Z każdym rokiem[paywall] w ramach programu wymiany międzynarodowej Erazmus+ do Przemyśla przyjeżdża coraz więcej studentów. To młodzież z: Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Gruzji, Kazachstanu, Węgier czy Azerbajdżanu. Inicjatywa pod hasłem „Kuchnie świata” jest okazją do zapoznania się z ich kuchnią i kulturą i prezentacji własnej.
Podczas tegorocznej edycji spotkania przygotowanie posiłków odbyło się pod czujnym okiem dr inż. Grety Adamczyk – wykładowcy kierunku Bezpieczeństwo i Produkcja Żywności oraz Agaty Obratańskiej – koordynatora instytutowego programu Erazmus +. Rozpoczęła je prezentacja dań, które później w mistrzowski sposób wspólnie wykonano. Na stół wjechały potrawy tureckie, takie jak ispanaklı börek, sarma, lahmacun, babaganuş oraz çiğ köfte. Z potraw ukraińskich przygotowano: kotlet po kijowsku, ukhę (zupę rybną) i syrnyky (serowe placuszki). Potrawy węgierskie reprezentował: smażony ser w panierce (rántott sajt) oraz smażony placek drożdżowy (lángos).
Wstęp na imprezę był darmowy, a do degustacji ustawiła się długa kolejka chętnych. Spotkanie miało na celu integrację społeczności akademickiej PWSW ze studentami przebywającymi na uczelni w ramach programu Erasmus+. Z pewnością nikt nie wyszedł z niego głodny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze