Reklama

Selfie na granicy. Wyjątkowo kosztowne zdjęcia

31/07/2018 09:30

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ukarali mandatami karnymi holenderskie małżeństwo, które nielegalnie przekroczyło polsko-ukraińską granicę.

Małżeństwo Holendrów (oboje 47 l.), podróżowało szlakiem rowerowym Green Velo na Podkarpaciu. W gminie Lubaczów szlak ten wiedzie drogą asfaltową bezpośrednio wzdłuż granicy. Tam właśnie cudzoziemcy zostawili rowery po polskiej stronie, a sami udali się pieszo na Ukrainę. Jak potem wyjaśnili mundurowym, widzieli tablice ostrzegawcze i mieli świadomość przekroczenia granicy państwa, ale pokusa zrobienia zdjęć była silniejsza.

Fotografie okazały się bardzo kosztowne, bowiem za popełnione wykroczenie otrzymali mandaty karne w kwocie po 500 zł każdy.

Reklama

– Od początku tego roku za przekroczenia o charakterze turystycznym Straż Graniczna na Podkarpaciu ujawniła 27 osób – mówi major Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. – Najwięcej, bo 13 przekroczyło granicę „turystycznie” na odcinku chronionym przez placówkę SG w Horyńcu-Zdroju.

Przypominamy, że niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł (art. 49a § 1 i 2, art. 54 kodeksu wykroczeń), bądź karą pozbawienia wolności do lat 3 w przypadku przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami (art. 264 §2 kk). Jednocześnie apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa – PAS DROGI GRANICZNEJ WEJŚCIE ZABRONIONE, GRANICA PAŃSTWA PRZEKRACZANIE ZABRONIONE – dodaje.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Koszt - niezalogowany 2018-07-31 10:37:36

    Dla nich to tylko ponad 100euro

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brawo dla SG - niezalogowany 2018-07-31 10:59:03

    Brawo Straż Graniczna. Odnieśliście kolejny, wielki sukces. W normalnym kraju byłoby pouczenie wszak nikomu krzywdy nie wyrządzili ani zagrożenia ci ludzie nie stworzyli. Ale nie, po co. Przecież można dopier...ić za takie goowniane wykroczenie mandat  z górnej półki. A co, niech popamiętają, że byli w polsce. Ciekawe, że za szaleństwo na drodze dostaje się tyle samo albo i mniej. Pojebany kraj.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    katie - niezalogowany 2018-07-31 12:08:29

    statystyki ! :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama