168 osób z gminy Orły uczestniczyło w zabawie tanecznej zorganizowanej z okazji Dnia Seniora. Obchody tego święta zainicjowała rada seniorów gminy Orły.
W ubiegłym roku imprezę zorganizowano po raz pierwszy, a zainteresowanie mieszkańców było większe, niż się spodziewano. Wtedy w zabawie uczestniczyło 140 osób. W tym roku uczestników było 168. – Ludzie chcą się spotkać – podkreśla przewodnicząca rady seniorów Józefa Wilk.
– Cieszymy się, że[paywall] aktywizuje się starsza część mieszkańców naszej gminy. Oni są w stanie jeszcze wiele nas nauczyć i wiele zadań podjąć – mówi Jan Janusz, sekretarz gminy Orły. – Na ile możemy, pomagamy radzie seniorów w jej działalności. Oczywiście na początku były obawy, ale patrząc z perspektywy czasu, warto było – dodaje.
Józefa Wilk zauważa, że na emeryturze ludzie często chcą pozostać aktywni w społeczeństwie i dostrzegają różne płaszczyzny, gdzie mogliby się zaangażować. – Z drugiej strony w różnych stowarzyszeniach i organizacjach są młodsi, którzy mają swoje pomysły i swój styl. Przyznam szczerze, że szukałam czegoś takiego dla seniorów. Tak się dobrze złożyło, że powstała u nas rada seniorów – mówi.
Na początku wystąpił kabaret „No to kto to”, działający przy stowarzyszeniu Nasze Małkowice, a przez cały wieczór grała Kapela Ludowa „Kaszyce”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wyśpią się za dnia a w nocy się kanarki pier...
Wszyscy będziemy Seniorami i dobrze, że organizują sobie czas. Chwała im za to. Tylko niech nie wysyłają "grajcarów" do belzebuba z Torunia niejakiego "muchomora" rydzykowatego.
Wyśpią się za dnia a w nocy się kanarki pier...
I DORZE !!!!!!!!!!!!
Wszyscy będziemy Seniorami i dobrze, że organizują sobie czas. Chwała im za to. Tylko niech nie wysyłają "grajcarów" do belzebuba z Torunia niejakiego "muchomora" rydzykowatego.