W Tryńczy odbyła się kolejna impreza aktywująca seniorów w ramach programu „3,2,1...Akcja? Motywacja!”. W sumie kilkunastu młodych duchem mieszkańców gminy pokazało kilka dziarskich ruchów na trasie rajdu rowerowego i nordic walking.
Ci z nich, którzy wybrali dwa kółka, przebyli trasę Gorzyce – Tryńcza – Wólka Małkowa, a ci, którzy preferują dwa kijki, wyruszyli sprzed[paywall] Domu Miłosierdzia w Wólce Małkowej w kierunku Gniewczyny Trynieckiej.
Oczywiście czas przejazdu czy przemarszu nie miał tu najmniejszego znaczenia, chodziło o dobrą zabawę, o to, by aktywnie spędzić czas, poruszać się na świeżym powietrzu, nawiązać nowe znajomości.
Cele te, głównie dzięki doskonałym humorom i pozytywnemu nastawieniu uczestników, udało się osiągnąć, a najlepszym dowodem na to była atmosfera podczas wspólnego pieczenia kiełbasek stanowiącego zwieńczenie obu rajdów.
Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach rządowego programu „Aktywni+”. To w jego ramach gmina Tryńcza realizuje projekt „3,2,1... Akcja? Motywacja!”, na który tutejszemu samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 46 tys. zł.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze