Jeszcze przez kilka dni można składać swoje propozycje, weryfikować pomysły, nie zgadzać się z zaproponowanymi rozwiązaniami, dotyczącymi planów utworzenia w Przemyślu Parku Kulturowego „Stare Miasto”. Swoje wątpliwości w tej sprawie zgłosili przedstawiciele Przemyskiej Rady Seniorów.
Jednym z założeń Parku Kulturowego „Stare Miasto” ma być całkowite wyprowadzenie ruchu samochodowego z wielu ulic okalających przemyski Rynek i Stare Miasto. To – jak dowodzą członkowie Przemyskiej Rady Seniorów – sprawi wiele problemów osobom starszym. Zwłaszcza tym, które będą chciały coś załatwić choćby w urzędzie miejskim czy[paywall] starostwie powiatowym.
– Musimy wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich mieszkańców. Nie tylko tych, którzy sprawnie się poruszają. Także tych, którzy ze względu na wiek i swoje ułomności nie są w stanie przemaszerować kilkuset metrów. Elegancja czy czystość w tym rejonie miasta to jedno, ale pomoc ludziom starszym w normalnym funkcjonowaniu to drugie – tłumaczą członkowie PRS.
– Inną kwestią jest kontrolowanie tego typu inicjatyw czy przedsięwzięć. Choćby uchwalając zmiany w miejscowym planie zagospodarowania. Nikt potem tego nie kontroluje. Nikt nie kontroluje ustanowionego prawa. Jak to wygląda w praktyce? Przykład prosto z Rynku i zmiany planu miejscowego. Kiedy jeszcze na rogu Grodzkiej i Fredry nie było budynku, w planie pojawiły się zapisy, jakie wymogi powinien ów budynek spełniać. Nakazywały wykonanie podcieni na poziomie parteru jako ciągu pieszego, stanowiącego kontynuację podcieni starych. Ciąg, i owszem, jest wykonany, jeśli chodzi o samą konstrukcję budynku. Tyle że podcienia zostały przegrodzone i ma tam być jakaś restauracja czy kawiarnia. Przejścia nie ma. Wstawione zostały jeszcze dodatkowo lustrzane szyby. A dzieje się to na wprost urzędu. Czy ktoś zwrócił kiedykolwiek na to uwagę? Oczywiście cieszymy się z wybudowania tego obiektu, bo wygląda bardzo ładnie, ale chyba ktoś powinien przestrzegać zapisów planu miejscowego. Tymczasem jest to, co jest – dowodzą.
Członkowie Przemyskiej Rady Seniorów wskazali na istotny problem. Ich zdaniem jest wiele starszych osób, które są albo dowożone tuż przed wejście do urzędów czy kościołów, a jeśli nie, to przynajmniej w ich bezpośrednie sąsiedztwo.
Tymczasem powstanie Parku Kulturowego „Stare Miasto” sprawi, że ktoś, kto chce załatwić sprawę na przykład w starostwie powiatowym, może mieć z tym problem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W innych miastach już dawno wyprowadzono ruch kołowy z centrów miast i to o połaciach wielokrotnie większych niż nasze całe Stare Miasto. I wszyscy są zadowoleni.A może tam nie ma seniorów tylko sama młodzież.Naszym seniorom troche ruchu nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie.Prawie każdy z Nich ma zalecenie lekarza dużo ,dużo i jeszcze raz dużo chodzić. Będziecie znacznie zdrowsi .A to się tak rozleniwiło,ze wszędzie swoja d... chce koniecznie zawieżć i nie chodzić ponieważ można się spocić.Byście się wstydzili takie propozycje podawać na forum publicznym.A swoją drogą centra miast z zamkniętym ruchem znacznie się ożywiły i znajdujące się tam lokale zwiększyły obroty.
A może postawić dla seniorów dorożki,które będą wozić ich na każde zawołanie!!trochę ruchu nie zaszkodzi to tylko dla zdrowia!!!
(M)arne (G)adanie walczy aby skrytykować co się da, do samego końca. Mieszać, skłócać i wprowadzać zamieszanie. Ehh takie marne dziennikarstwo ...
Pier...nijcie jakiś 50 piętrowy wieżowiec na Mahattanie z parkingiem, gdzie będą mieścić się wszystkie urzędy. Nie trzeba będzie zapitalać po górkach przemyskich.
Riksze lepsze. Młodzież, która się wałęsa po ulicach będzie miała prace i się trochę rozładuje jako rikszarz. Ruch to zdrowie.
W tym mieście trudno cokolwiek zmienić na lepsze. Zawsze znajdą się tacy, którzy będą stali naprzeciw zmianom. Zazwyczaj sami nic nie wnoszą ciekawego. Liczy się tylko własny interes.
A k..wa spacer to zdrowie,jaka Rada?pare "dziadków"ma decydować by mieć zniżke w kwiaciarni
Oj Majkowski.Myslałem,ze jestes dobrym człowiekiem,ale widzę,ze jestes dnem .
Tak parkingi w centrum i co dalej a kasa płynie za parkowanie A auta z towarem jeżdżą jak chcą codziennie pod zakaz na Kazimierza po dostawie towarów to poco robić coś czego nigdy nie będzie a seniorów trzeba słuchać bowiem to tylko oni zostali w tym mieście a t pięknym mieście
stare dziadki i babki nie myślą trzeźwo tak samo jak aktywny alkoholik dlatego nie trzeba ich słów brać serio...
Niech ten Majkowski się odp... Nic nie umie, na niczym się nie zna. Kogo myśmy wybrali..?
Ha ha stare komuchy tylko żeby zamieszać !!!
Jak ta sytuacja wygląda w Krakowie? Myślę że w Przemyślu powinno być podobnie. Poza tym koniec bazarowego kiczu na Starym Mieście! Sklepy powinny mieć gustowne szyldy i witryny. Czasami człowiek się zastanawia czy to Stara Miasto czy bazar ukraiński z lat 90 tych.
Ten park kulturowy w Przemyślu jest tak potrzebny jak Braun rzeszowianom.czyli po h.j. to nic dobrego
Nie trzeba jechać na zachód, żeby ujrzeć zadbane stare miasta, czy miasteczka. We Lwowie, właściciel lokalu może umieszczać reklamę tylko w oknach lub drzwiach. Chyba, że na elewacji umieszczony jest element, który związany jest z charakterem działalności /np. metalowy but na zakładzie szewskim /. Elewacja ma być w jednym kolorze od parteru po dach. Nasze miasto wygląda okropnie. Pstrokate, kiczowate. Obrońcy obecnego stanu, nie mają racjonalnych argumentów. Dlatego trzeba ich ignorować!
Park kulturowy jest na cmentażu, bogata roślinność i melex za melexem jeżdzi.
Zbudować parking podziemny na Rybim Placu
W innych miastach już dawno wyprowadzono ruch kołowy z centrów miast i to o połaciach wielokrotnie większych niż nasze całe Stare Miasto. I wszyscy są zadowoleni.A może tam nie ma seniorów tylko sama młodzież.Naszym seniorom troche ruchu nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie.Prawie każdy z Nich ma zalecenie lekarza dużo ,dużo i jeszcze raz dużo chodzić. Będziecie znacznie zdrowsi .A to się tak rozleniwiło,ze wszędzie swoja d... chce koniecznie zawieżć i nie chodzić ponieważ można się spocić.Byście się wstydzili takie propozycje podawać na forum publicznym.A swoją drogą centra miast z zamkniętym ruchem znacznie się ożywiły i znajdujące się tam lokale zwiększyły obroty.
A może postawić dla seniorów dorożki,które będą wozić ich na każde zawołanie!!trochę ruchu nie zaszkodzi to tylko dla zdrowia!!!
(M)arne (G)adanie walczy aby skrytykować co się da, do samego końca. Mieszać, skłócać i wprowadzać zamieszanie. Ehh takie marne dziennikarstwo ...