Remiza OSP w Drohobyczce to miejsce dobrze służące tutejszej społeczności. Stanowi nie tylko lokum dla druhów, ale też przestrzeń do spotkań i organizacji imprez dla mieszkańców. Obiekt z roku na rok staje się coraz bardziej komfortowy. W bieżącym zrealizowano trzeci już etap prac remontowych.
W całym przedsięwzięciu chodziło o poprawę wizerunku tego miejsca i sprawieniu, by pomieszczenia remizy w Drohobyczce stały się bardziej funkcjonalne i mogły lepiej posłużyć do integracji i aktywizacji miejscowej społeczności. Bo właśnie w remizie organizowane są różnego typu spotkania okolicznościowe, zebrania czy festyny rodzinne. To serce wsi i wszystkim zależało, żeby miejsce to dobrze spełniało swoją rolę. Dzięki gminnym funduszom oraz pieniądzom pozyskanym z budżetu województwa – w ramach „Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025” – ale także przy nieocenionym wsparciu lokalnych partnerów i samych mieszkańców udało się zamierzenie osiągnąć. Poprzednio, a więc w pierwszym etapie prac, udało się wyremontować kuchnię i pomieszczenia pomocnicze na parterze budynku oraz zakupić wyposażenie, czyli stoły gastronomiczne, umywalki, okapy i szafę przelotową. W prace zaangażowali się strażacy ochotnicy z tutejszego OSP, ale też z jednostek w Dubiecku i Kosztowej. Działania wsparli też dwaj lokalni przedsiębiorcy i sami mieszkańcy. Etap drugi, którego realizacja przypadła na ubiegły rok, obejmował z kolei remont łazienek na parterze i wymianę 3 sztuk drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Zakupiono i zamontowano też grzejniki. Trzecia część zadania, zrealizowana w tym roku, to z kolei wymiana instalacji elektrycznej, zakup gipsu i szpachlowanie ścian oraz malowanie i ułożenie paneli winylowych w sali i części komunikacyjnej budynku. Łączny koszt...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 36% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze