Reklama

Setki kotłów do wymiany. Niebawem ruszy „Ekologiczny Przemyśl”

Prawie 13 mln zł kosztować będzie zrealizowanie dwóch projektów, związanych z wymianą źródeł ciepła na terenie Przemyśla. Od unijnego dofinansowania dzieli je tylko krok, by nie powiedzieć, że to już tylko formalność.

– W ramach projektu „Ekologiczny Przemyśl” złożyliśmy w ubiegłym roku dwa wnioski. Oba niemal pod taką samą nazwą, czyli „Ekologiczny Przemyśl – wymieniamy źródła ciepła”. W drugim był dopisek o kotłach na ekogorszek – powiedział rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk[paywall]. – Oba są po ocenie formalnej i w końcowej fazie oceny merytorycznej. Niebawem poznamy jej wynik – dodał.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy konkretnie rozpocznie się wielka akcja wymiany kotłów, ale wiadomo już, ile ich będzie. W projekcie „Ekologiczny Przemyśl – wymieniamy źródła ciepła  (kotły na ekogorszek)” planowana jest wymiana źródeł ciepła w 27 gospodarstwach domowych. W Przemyślu wsparcie uzyskają łącznie: 22 budynki jednorodzinne oraz 1 wielorodzinny, które  wyposażone zostaną w kotły na ekogroszek klasy 5 z automatycznym zasypem paliwa. Łączny koszt to 486 tys. 74 zł, z czego unijne dofinansowanie to 379 tys. 338 zł.

Reklama

W projekcie „Ekologiczny Przemyśl – wymieniamy źródła ciepła” wymienione zostaną kotły w 731 gospodarstwach domowych. Wsparcie uzyskają łącznie: 133 budynki jednorodzinne, które wyposażone zostaną w taką samą ilość kotłów (w tym: 96 kotłów na gaz oraz 37 kotłów na biomasę), 41 budynków wielorodzinnych oraz 5 mieszkań indywidualnych, które zostaną podłączone do sieci ciepłowniczej MPEC-u.

Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 12 mln 381 tys. 176 zł, z czego 9 mln 373 tys. 538 zł to pieniądze z Unii Europejskiej.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    cgyj - niezalogowany 2019-03-09 18:59:15

    a kiedy program--urzednik jest uczciwy i pracuje dla SPOLECZENSTWA!!! niech urzad DOPLACI do instalacji EMPEC do kazdego slamsu starego w miescie i PO klopocie "geniusze" urzedowi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-03-09 21:49:36

    NRD , Czechosłowacja jednym dektretem podłączyły wszystkie swoje miasta do MPECu a w Polsce za komuny i tzw Niepodległej palenie śmieciami w centrach miast .Ludzie ustalcie normalne stawki dla ludzi na gaz i prąd go ogrzewania mieszkań i problem sam zniknie be waszych dopłat .Jedna wileka ściema z tymi dopłatami .,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Adek - niezalogowany 2019-03-10 16:36:53

    A w Żurawicy poprzedni wójt pozbierał po 300 zł i guzik, a miały być fotowoltaiczne.  Złodziejstwo w biały dzień !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama