Prawie 13 mln zł kosztować będzie zrealizowanie dwóch projektów, związanych z wymianą źródeł ciepła na terenie Przemyśla. Od unijnego dofinansowania dzieli je tylko krok, by nie powiedzieć, że to już tylko formalność.
– W ramach projektu „Ekologiczny Przemyśl” złożyliśmy w ubiegłym roku dwa wnioski. Oba niemal pod taką samą nazwą, czyli „Ekologiczny Przemyśl – wymieniamy źródła ciepła”. W drugim był dopisek o kotłach na ekogorszek – powiedział rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk[paywall]. – Oba są po ocenie formalnej i w końcowej fazie oceny merytorycznej. Niebawem poznamy jej wynik – dodał.
Nie wiadomo jeszcze, kiedy konkretnie rozpocznie się wielka akcja wymiany kotłów, ale wiadomo już, ile ich będzie. W projekcie „Ekologiczny Przemyśl – wymieniamy źródła ciepła (kotły na ekogorszek)” planowana jest wymiana źródeł ciepła w 27 gospodarstwach domowych. W Przemyślu wsparcie uzyskają łącznie: 22 budynki jednorodzinne oraz 1 wielorodzinny, które wyposażone zostaną w kotły na ekogroszek klasy 5 z automatycznym zasypem paliwa. Łączny koszt to 486 tys. 74 zł, z czego unijne dofinansowanie to 379 tys. 338 zł.
W projekcie „Ekologiczny Przemyśl – wymieniamy źródła ciepła” wymienione zostaną kotły w 731 gospodarstwach domowych. Wsparcie uzyskają łącznie: 133 budynki jednorodzinne, które wyposażone zostaną w taką samą ilość kotłów (w tym: 96 kotłów na gaz oraz 37 kotłów na biomasę), 41 budynków wielorodzinnych oraz 5 mieszkań indywidualnych, które zostaną podłączone do sieci ciepłowniczej MPEC-u.
Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 12 mln 381 tys. 176 zł, z czego 9 mln 373 tys. 538 zł to pieniądze z Unii Europejskiej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a kiedy program--urzednik jest uczciwy i pracuje dla SPOLECZENSTWA!!! niech urzad DOPLACI do instalacji EMPEC do kazdego slamsu starego w miescie i PO klopocie "geniusze" urzedowi
NRD , Czechosłowacja jednym dektretem podłączyły wszystkie swoje miasta do MPECu a w Polsce za komuny i tzw Niepodległej palenie śmieciami w centrach miast .Ludzie ustalcie normalne stawki dla ludzi na gaz i prąd go ogrzewania mieszkań i problem sam zniknie be waszych dopłat .Jedna wileka ściema z tymi dopłatami .,
A w Żurawicy poprzedni wójt pozbierał po 300 zł i guzik, a miały być fotowoltaiczne. Złodziejstwo w biały dzień !
Ja pale w piecu kaflowym w ktorym mam wklad wodny i z niego ciepla wode i centralne. Kupilem drewno za ok 1000zl czyli 7 m3. Od wrzesnia do kwietnia mam ciepla wode i cieplo w mieszkaniu a na ta chwile zostalo mi ok 2m3 drewna. W tym roku planuje dalsza modernizacje tego pieca, wymiane okien i obnizenie sufitow dodam ze mam 70 m2. Koszt instalacji to ok 4tys. (Grzejniki uzywane wklad robiony na zamowienie) czyli koszt samego pieca na ekogroszek. Dosyc smieszne koszty przynajmniej tak uwazam ale ludzie nie mysla o paleniu w taki sposob i ze sie tak da...
@cgyj instalacja z ciepłowni jest w wielu "slamsach" w Przemyślu,ale co zrobić jak zawsze taniej będzie palić ścinkami z fibrisu?
Przy ulicy Rzecznej są instalacje MPEC wszak tuż obok stoją bloki. Są, ale co z tego skoro okoliczne domki wzdłuż Rzecznej stojące kopcą węglowym smrodem. A dlaczego kopcą? Ano dlatego, bo MPEC krzyczy sobie powyżej 10 tyś zł za ich podłączenie (każdego numeru z osobna). A więc mija zima za zimą, z kominów snuje się czarny dym, ludzie oddychają tym syfem, chorują i NIC się nie zmienia i się nie zmieni, dopóki polskie prawo zobliguje MPECów wszelkiej maści jak Polska długa i szeroka do wykonywania tego typu przyłączy po kosztach, bez zysku. Zyskiem będzie zdrowie mieszkańców (pracowników i zarządu MPECu zresztą też)
a kiedy program--urzednik jest uczciwy i pracuje dla SPOLECZENSTWA!!! niech urzad DOPLACI do instalacji EMPEC do kazdego slamsu starego w miescie i PO klopocie "geniusze" urzedowi
NRD , Czechosłowacja jednym dektretem podłączyły wszystkie swoje miasta do MPECu a w Polsce za komuny i tzw Niepodległej palenie śmieciami w centrach miast .Ludzie ustalcie normalne stawki dla ludzi na gaz i prąd go ogrzewania mieszkań i problem sam zniknie be waszych dopłat .Jedna wileka ściema z tymi dopłatami .,
A w Żurawicy poprzedni wójt pozbierał po 300 zł i guzik, a miały być fotowoltaiczne. Złodziejstwo w biały dzień !