Reklama

Sezon na fałszywki na granicy trwa cały rok

Minęły już 4 miesiące roku 2023. W ciągu tego czasu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już 160 nieprawdziwych dokumentów, w tym kilkanaście dowodów rejestracyjnych.

Do największej liczby zatrzymań falsyfikatów dochodzi w Medyce i Korczowej. 20 kwietnia w Korczowej 35-letni obywatel Ukrainy wyjeżdżał z Polski osobowym renaultem. Do kontroli przedstawił m.in. ukraiński dowód rejestracyjny.

Specjalistyczny sprzęt, ogromne doświadczenie i znajomość zabezpieczeń dokumentów pozwoliły jednak stwierdzić, że dowód był przerobiony. W sprawie prowadzone są dalsze czynności. 23 kwietnia natomiast w Medyce na wyjazd z Polski oczekiwał 32-letni obywatel Ukrainy.

Funkcjonariusz przeprowadzający kontrolę dokumentów zakwestionował autentyczność jednej odbitki polskiej kontroli granicznej znajdującej w paszporcie podróżnego. 32-latek przyznał się do posłużenia fałszywym dokumentem i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Dzień później w Korczowej 55- latka z Ukrainy podniosła poprzeczkę, ponieważ w swoim paszporcie posiadała aż osiem fałszywej stempli polskiej kontroli. Na kolejny rekord nie trzeba było długo czekać. 25 kwietnia nad ranem 37-letnia obywatelka Ukrainy okazała paszport, w którym widniało 9 fałszywych odbitek zarówno polskiej, jak i litewskiej kontroli granicznej. Obie kobiety dobrowolnie poddały się karze pozbawienia wolności. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości