Po pokonaniu dwóch II-ligowych przeszkód siatkarki I-ligowego San-Pajdy Jarosław zameldowały się w III rundzie rozgrywek w ramach Pucharu Polski. Tam poprzeczka zostanie ustawiona maksymalnie wysoko, bo do Jarosławia zawita zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – Tauron Ligi. To Energa MKS Kalisz.
W I rundzie rywalem ekipy Piotra Pajdy był beniaminek II ligi Polonia Łaziska Górne. Wyjazdowe spotkanie do łatwych nie należało, specyfika pucharowej rywalizacji często przynosi bowiem nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Ale jarosławianki zadaniu sprostały, wygrywając 3:0. W II rundzie na ich drodze stanął inny II-ligowiec – NTSK AZS PANS Komunalnik Nysa, który w I rundzie wygrał z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (29:27, 28:26, 23:25, 23:25, 17:15).
Dzisiejsze (26 października br.) spotkanie rozegrane w Nysie trwało równe dwie godziny. I-ligowiec pewne problemy miał w dwóch pierwszych setach. Pierwszym, wygranym minimalnie do 23 i w drugim, nieoczekiwanie przegranym na własne życzenie na przewagi do 24. W dwóch kolejnych dominacja jarosławianek nie podlegała już dyskusji. Oba wygrały pewnie do 20 i zameldowały się w III rundzie Pucharu Polski.
Tam – jak już wspomnieliśmy – trafią na zespół z Tauron Ligi. Wiadomo już, że będzie nim Energa MKS Kalisz. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy odbędzie się to spotkanie, ale pewne jest, że rozegrane zostanie w listopadzie br. W ciągu ostatnich czterech lat w Jarosławiu po raz trzeci w ramach Pucharu Polski zagra ekipa z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W sezonie 2019 – 2020 San-Pajda sensacyjnie ograł Grot Budowlanych Łódź 3:2 i awansował do Final Four Pucharu Polski. Rok później, po równie heroicznym boju uległ Volley Wrocław 2:3.
NTSK AZS PANS Komunalnik Nysa – San-Pajda Jarosław 1:3 (23:25, 26:24, 20:25, 20:25)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
boxing