Reklama

Siatkarki San-Pajdy Jarosław w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Udane swoją pucharową przygodę w sezonie 2022 – 2023 rozpoczęły siatkarki I-ligowego San-Pajdy Jarosław. „Biszkoptowa Armia”, która mogła czuć się nieco zmęczona, bo kilka dni wcześniej rozegrała dwa pięciosetowe ligowe boje, w trzech setach poradziła sobie z niżej notowanym przeciwnikiem.

Rywalem ekipy Piotra Pajda w I rundzie zmagań był beniaminek II ligi Polonia Łaziska Górne. Wyjazdowe spotkanie do łatwych nie należało, specyfika pucharowej rywalizacji często przynosi bowiem nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Przekonały o tym same jarosławianki, które ponad dwa lata temu sprawiły olbrzymią sensację i awansowały do Final Four Pucharu Polski.

Aby awansować do II rundy tegorocznej kampanii, potrzebowały w Łaziskach Górnych trzech setów. Trzech wygranych, z których dwa były bardzo wyrównane. W pierwszym i trzecim występujący klasę niżej zespół Polonii wzniósł się na wyżyny swoich możliwości i jarosławianki musiały zachować sporo zimnej krwi, aby rozstrzygnąć je na swoją korzyść. To się udało i San-Pajda zameldował się w kolejne rundzie Pucharu Polski. Tam zmierzy się z innym II-ligowcem – NTSK AZS PANS Komunalnikiem Nysa, który w I rundzie wygrał z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (29:27, 28:26, 23:25, 23:25, 17:15).

Reklama


Jak już wspomnieliśmy, właśnie w Pucharze Polski „Biszkoptowa Armia” odniosła największy jak do tej pory sukces w swojej historii. Na początku marca 2020 r. team P. Pajdy – po wcześniejszym wyeliminowaniu m.in. Grot Budowlanych Łódź – awansował do najlepszej „czwórki” w Polsce w pucharowej rywalizacji. Tam trafił na wielokrotnego, naszpikowanego gwiazdami Grupa Azoty Chemika Police, ulegając mu 0:3. W ubiegłym sezonie przygoda jarosławianek z Pucharem Polski zakończyła się w 1/8 finału. San-Pajda jako jedna z czterech drużyn z I i II ligi znalazła się w gronie 16 drużyn walczących o to trofeum. Po zaciętym meczu podopieczne P. Pajdy uległy u siebie Volley Wrocław 2:3.

Być może w tym sezonie uda się jarosławiankom ponownie zawojować pucharową rywalizację. Trzymamy kciuki!

Reklama

 

 

Polonia Łaziska Górne –San-Pajda Jarosław 0:3 (21:25, 17:25, 23:25)


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama