W połowie lipca br. ma być gotowa rozbudowywana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Przemyślu sieć ciepłownicza, która połączy systemy ciepłownicze prawo- i lewobrzeżnej części nadsańskiego miasta. To najważniejsze przedsięwzięcie z planu inwestycyjnego MPEC-u w br. Plan inwestycyjny spółki na ten rok to wydatki ok. 7,8 mln zł.
Wielu mieszkańców miasta pewnie zastanawia się, dlaczego rozkopana jest ul. Rodziny Bystrzyckich, obok Galerii „Sanowa”, prowadząca do Alei Solidarności, do obwodnicy. To inwestycja prowadzona przez przemyski MPEC, a wykonywana przez[paywall] konsorcjum firm – Termores sp. z o.o. i Presystem sp. z o.o. Łączny koszt to ok. 2,7 mln zł.
Równolegle z budowaną przez PGNiG Termika na terenie Ciepłowni Zasanie elektrociepłownią zasilaną gazem rozbudowywany jest system przesyłowo-dystrybucyjny ciepła.
– Od kilku lat planowaliśmy i przygotowywaliśmy się do budowy sieci ciepłowniczej w kadłubie mostu Brama Przemyska, która stanowić będzie drugie połączenie systemów ciepłowniczych z lewobrzeżnej i prawobrzeżnej części Przemyśla. To zwiększy zarówno bezpieczeństwo i niezawodność zasilania w ciepło nieruchomości położonych na prawym brzegu Sanu, jak również umożliwi dalszą rozbudowę systemu ciepłowniczego w tej części miasta – wyjaśnił prezes miejskiej spółki Kazimierz Stec.
W ramach tej inwestycji, której zakończenie planowane jest na połowę lipca br., ułożony zostanie niemal 1 km sieci ciepłowniczej, z czego ok. 400 m w kadłubie mostu Brama Przemyska.
Kolejną dużą, realizowaną inwestycją MPEC-u jest rozbudowa sieci i budowa przyłączy ciepłowniczych przy ul. Tatarskiej. Pozwoli to ogrzewać Ciepłem Systemowym już od najbliższego sezonu grzewczego zarówno adaptowany na cele mieszkaniowe budynek byłego internatu Zespołu Szkół Gastronomicznych, jak i powstające w bezpośrednim sąsiedztwie budynki nowoczesnego osiedla mieszkaniowego.
Wykonawcą jest firma Heatco sp. z o.o., a koszt realizacji to kwota ok. 630 tys. zł. Rozbudowa systemu ciepłowniczego prowadzona będzie także przy ulicach: Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Leszczyńskiego oraz Żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, co umożliwi przyłączenie do systemu ciepłowniczego budowanych przy tych ulicach budynków mieszkalnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a co tam Lewandowski goal mistrz pobił rekord L E W A N D O W S K I.......................................................................................
Akurat widziałem....żałość. Po co to mu było.. ogólna żenada.
Brawo MPEC, każda inwestycja to rozwój Przemyśla, każda jest na wagę złota! Szczególnie ta infrastrukturalna! Mam prośbę weźcie tych menagierówz PWiKu na jakieś nauki, bo tam susza i zwijanie firmy na niespotykaną skalę.
po to żeby tacy mali jak ty pękli z zazdrości bo nic w życiu nie dokonali i do końca życia byli dziadami...
a co tam Lewandowski goal mistrz pobił rekord L E W A N D O W S K I.......................................................................................
Akurat widziałem....żałość. Po co to mu było.. ogólna żenada.
Brawo MPEC, każda inwestycja to rozwój Przemyśla, każda jest na wagę złota! Szczególnie ta infrastrukturalna! Mam prośbę weźcie tych menagierówz PWiKu na jakieś nauki, bo tam susza i zwijanie firmy na niespotykaną skalę.