Reklama

SIM zbuduje 1200 mieszkań, część z nich w Jarosławiu

08/07/2021 09:41

29 czerwca w Boguchwale podpisany został akt notarialny powołujący spółkę Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. To trzeci na Podkarpaciu i 12. w kraju taki podmiot, którego celem jest budowanie niedrogich mieszkań, przede wszystkim dla tych, którzy nie są w stanie skorzystać z długoterminowego, komercyjnego kredytu mieszkaniowego.

Akt powołania SIM Podkarpacie podpisali włodarze 7 miast, w których na preferencyjnych warunkach budowane będą budynki mieszkalne. Obok włodarzy Sędziszowa Małopolskiego, Leżajska, Dynowa, Nowej Sarzyny i Miejsca Piastowego dokument parafował burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.

Liderem[paywall] tej spółki jest Boguchwała, gdzie powstanie 900 mieszkań, a wraz z nimi cała niezbędna infrastruktura: drogi, parkingi, przestrzenie handlowe, żłobek, a najpewniej także szkoła.

W Jarosławiu założenia są znacznie skromniejsze. Miasto przy współudziale środków Krajowego Zasobu Nieruchomości ma zamiar postawić blok na działkach przylegających do ulicy Szarych Szeregów, a więc w obszarze prężnie rozwijającego się obszaru „za Parkiem”.

Ma tu powstać 4-kondygnacyjny budynek z użytkowym poddaszem, który pomieści około 30 50-metrowych mieszkań. Do bloku miasto doprowadzi drogę, chodnik, zapewni miejsca postojowe oraz wiaty śmietnikowe.

Powstałe w ten sposób mieszkania będą miały charakter społeczny. Oferta SIM skierowana jest przede wszystkim do osób, które nie kwalifikują się na mieszkanie socjalne, ale jednoczenie nie mają zdolności kredytowej, by nabyć własne „M”.

Mieszkania, które będzie budować SIM, przeznaczone będą przede wszystkim pod wynajem, czynsze mają być umiarkowane, a najemcy będą mieć możliwość ich wykupu.

Samorządy, które będą budować w ramach SIM, oprócz środków na rozpoczęcie realizacji inwestycji w kwocie 3 mln zł, będą mogły skorzystać z dofinansowania wynoszącego do 35 proc. kosztów inwestycji oraz kredytu mieszkaniowego w BGK.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Chjh - niezalogowany 2021-07-08 10:06:15

    Haha czyli kasa w mieszkania pójdzie pewnie komunalne zamiast miasto kończyć remonty i dziury latac

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-07-08 11:10:54

    Kolejni jajcarze.Jak zwykle na wspólnym zdjęciu się skończy.Zaczeło się od "mieszkania + "gdzie  napisano  " - wspierać wszystkich ,którzy z różnych wzgledów nie mogą sobie pozwolić na własne mieszkanie."I co wielki pic, nikt żadnych mieszkań nie widział i nie bedzie widział.Ale to zapowiedział PiS.Jak zapowiedział to znaczy,ze zapowiedział.I pomyśleć tylko,że taki Gierek przez 10 lat nabudował tyle mieszkań i to za psie pieniądze gdzie do dzisiaj mieszka 25% Polaków.Dziwne prawda.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama