Uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedliskach pod okiem niezastąpionej Małgorzaty Stec po raz siódmy uczestniczyli w Ogólnopolskim Biciu Rekordu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej pod hasłem „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
M. Stec była organizatorką akcji. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zasilając szeregi „Pokojowego Patrolu”. W organizacji imprezy w SP w Siedliskach pomagały jej: Agnieszka Bachusz, Justyna Gawlikowska i Lidia Śmigiel[paywall]. Pomocą służyli także zaproszeni rodzice. Uczniowie z Siedlisk już od trzynastu lat uczestniczą w Ogólnopolskim Programie „Ratujemy i Uczymy Ratować”, poznając zasady udzielania pierwszej pomocy. Akcja odbyła się 16 października br. i wzięło w niej udział ok. 100 osób.
Wspomniany program prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 r. i skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Do tej pory objętych nim jest 12 tys. 557 szkół, co stanowi aż 92 procent wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Blisko 3 mln dzieci uczy się podstaw pierwszej pomocy!
– Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko. Na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich pewność co do swoich umiejętności, a także brak ewentualnych obaw. Dzieci, poprzez udział w akcji, oswajają się z zagadnieniami dotyczącymi ratowania życia. Kształtowane są u nich właściwe nawyki, a pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Szkoły podstawowe, w tym nasza, przystąpiły do programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała wszystkim bezpłatnie prawie 68 tysięcy fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Nie ma co tego ukrywać: dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci – powiedziała M. Stec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze