Reklama

Śledztwa w sprawie „sądu nad Judaszem” nie będzie. Kary jednak niewykluczone

25/05/2019 18:28

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu nie podejmie śledztwa w sprawie nawoływania do nienawiści rasowej, do którego miało dojść w trakcie przedświątecznej inscenizacji sądu nad Judaszem. Niewykluczone jednak, że najbardziej aktywni jej uczestnicy zostaną ukarani za wykroczenia.

– Czynności sprawdzające zakończyły się wydaniem przez prokuratura referenta postanowienia o odmowie wszczęcia dochodzenia wobec braku znamion czynu zabronionego – informuje Marta Pętkowska, rzecznik prasowy przemyskiej prokuratury okręgowej. – Nie[paywall] dopatrzono się zamiaru, który jest niezbędny dla wyczerpania znamion przestępstwa z artykułu 256 – uzupełnia rzecznik.

Kara jednak będzie?

Niewykluczone jednak, że uczestnicy inscenizacji, która wzbudziła tyle kontrowersji, nie unikną konsekwencji prawnych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu trwa bowiem postępowanie wobec dwóch uczestników zdarzenia, podejrzewanych o wykroczenia. Sprawa dotyczy dwóch mężczyzn – 45- i 17-latka. Obaj usłyszeli zarzuty nieobyczajnego wybryku. Starszy z nich usłyszał dodatkowo zarzut nieostrożnego obchodzenia się z ogniem, młodszy tamowania ruchu.

Na razie nie wiadomo, jak zakończy się ta sprawa, bo działania policji nadal trwają. Po ich zakończeniu sformułowany zostanie wniosek o ukaranie. Według kodeksu wykroczeń winnemu dopuszczenia się nieobyczajnego wybryku grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł lub kara nagany. Grzywnę lub naganę można otrzymać także za tamowanie ruchu, zaś za nieostrożne obchodzenie się z ogniem sąd może nałożyć karę aresztu, grzywny albo nagany.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-05-26 08:39:08

    Co za żenada żeby za to karać 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-05-26 14:20:04

    Karać i edukować ciemnogród.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-05-26 19:00:00

    Wnuka bohatera spod Monte Cassino wstyd i hańba.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama