Reklama

Smerfy na start! Pomogli hospicjum [ZDJĘCIA]

W Zespole Szkół Publicznych w Baszni Dolnej odbyła się V Akcja Charytatywna „Smerfy na start” na rzecz Małych Pacjentów Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. – Staramy się propagować ideę hospicjum dla dzieci w coraz szerszym kręgu i powiększać grono przyjaciół tej placówki – powiedziała zastępca dyrektora zespołu Edyta Hass.

Do szkoły w Baszni Dolnej przybyli uczniowie i nauczyciele z innych placówek z terenu powiatu lubaczowskiego: Zespołu Szkół Publicznych w Młodowie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lisich Jamach, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej, Społecznej Szkoły Podstawowej z Punktem Przedszkolnym w Załużu, Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Lubaczowa w Lubaczowie, Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Kustronia w Starych Oleszycach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach oraz Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach. Szkoły średnie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Publicznych im. gen. Kustronia w Lubaczowie, którzy na rzecz chorych dzieci przekazali ponad 1 tys. 200 zł[paywall].

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.: prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci Rafał Ciupiński, dyrektor Caritasu diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Adam Sobczak oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lubaczowie i Urzędu Gminy w Lubaczowie.

Reklama

Zebrali ponad 11 tys. zł!

– Udało nam się wspólnie zebrać imponującą kwotę – 11 tysięcy 7 złotych. Dla nas jest to kwota olbrzymia, ale patrząc na potrzeby fundacji, to kropla w morzu potrzeb. Jednak możemy spojrzeć na to odwrotnie i powiedzieć sobie, że kropla do kropli i w konsekwencji powstanie morze. Podziękowania należą się uczniom, którzy świetnie wcielili się w swoje role i doskonale odgrywali smerfy, Gargamela i Klakiera. Ich wysiłek był olbrzymi, ale tym przyjemniejszy, że robili to dla swoich chorych przyjaciół z hospicjum – poinformowała E. Hass.

Ogromny wkład w przygotowanie imprezy włożyło wiele osób. Nie można nie wspomnieć o dyrekcji i pracownikach ZS w Baszni Dolnej: Irenie Kindrat, Barbarze Dydyk, Elżbiecie Szczybyle, Ewie Pietraszek i Beacie Ługowskiej, Ich praca się opłaciła, bo impreza spotkała się z lawiną braw i uznania. Nie zabrakło jubileuszowego tortu, który posiadał logo rzeszowskiego hospicjum i hasło „Pomaganie łączy”.  Ze swoją klasą i rodzicami przygotowała go Jadwiga Wacnik.

Reklama

– Na rzecz pacjentów Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie zbierane były pieniądze do puszek przez panią Annę Krupę w Dyskotece SKR Obsza i przez pana Marcina Krupę w Kresowej Osadzie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości, która buduje lepszy świat – podsumowała E. Hass.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama