W Zespole Szkół Publicznych w Baszni Dolnej odbyła się V Akcja Charytatywna „Smerfy na start” na rzecz Małych Pacjentów Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. – Staramy się propagować ideę hospicjum dla dzieci w coraz szerszym kręgu i powiększać grono przyjaciół tej placówki – powiedziała zastępca dyrektora zespołu Edyta Hass.
Do szkoły w Baszni Dolnej przybyli uczniowie i nauczyciele z innych placówek z terenu powiatu lubaczowskiego: Zespołu Szkół Publicznych w Młodowie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lisich Jamach, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej, Społecznej Szkoły Podstawowej z Punktem Przedszkolnym w Załużu, Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Lubaczowa w Lubaczowie, Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Kustronia w Starych Oleszycach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach oraz Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach. Szkoły średnie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Publicznych im. gen. Kustronia w Lubaczowie, którzy na rzecz chorych dzieci przekazali ponad 1 tys. 200 zł[paywall].
Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.: prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci Rafał Ciupiński, dyrektor Caritasu diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Adam Sobczak oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lubaczowie i Urzędu Gminy w Lubaczowie.
– Udało nam się wspólnie zebrać imponującą kwotę – 11 tysięcy 7 złotych. Dla nas jest to kwota olbrzymia, ale patrząc na potrzeby fundacji, to kropla w morzu potrzeb. Jednak możemy spojrzeć na to odwrotnie i powiedzieć sobie, że kropla do kropli i w konsekwencji powstanie morze. Podziękowania należą się uczniom, którzy świetnie wcielili się w swoje role i doskonale odgrywali smerfy, Gargamela i Klakiera. Ich wysiłek był olbrzymi, ale tym przyjemniejszy, że robili to dla swoich chorych przyjaciół z hospicjum – poinformowała E. Hass.
Ogromny wkład w przygotowanie imprezy włożyło wiele osób. Nie można nie wspomnieć o dyrekcji i pracownikach ZS w Baszni Dolnej: Irenie Kindrat, Barbarze Dydyk, Elżbiecie Szczybyle, Ewie Pietraszek i Beacie Ługowskiej, Ich praca się opłaciła, bo impreza spotkała się z lawiną braw i uznania. Nie zabrakło jubileuszowego tortu, który posiadał logo rzeszowskiego hospicjum i hasło „Pomaganie łączy”. Ze swoją klasą i rodzicami przygotowała go Jadwiga Wacnik.
– Na rzecz pacjentów Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie zbierane były pieniądze do puszek przez panią Annę Krupę w Dyskotece SKR Obsza i przez pana Marcina Krupę w Kresowej Osadzie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości, która buduje lepszy świat – podsumowała E. Hass.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze