Reklama

Smog ma się bardzo dobrze

18/02/2015 08:42

Kilka dni temu dla zdrowotności maszerowałem ulicą Grunwaldzką w Przemyślu. Na szczęście zachowało się przy niej trochę kamienic z końca XIX i XX wieku. Spacer dostarcza więc dodatkowych wrażeń estetycznych. Niestety, gdy przechodziłem obok jednej z leciwych kamienic, poczułem słodko-kwaśny, gryzący posmak w gardle. Szybko pożałowałem decyzji niedzielnego marszu właśnie tą częścią miasta. Z komina kamienicy buchał czarny dym, a jego smród był nie do wytrzymania.

Co w takiej sytuacji robić, bo jak wiadomo: zrobić można niewiele, a właściwie zgoła nic. Dzwonić do straży miejskiej. Strażnicy tak naprawdę też są bezradni. Zanim podejmą interwencję, sprawdzą, kto i czym pali w piecu (proces sprawdzania jest żmudny i kosztowny), minie tyle czasu, że wraz z przyjściem wiosny i ciepła problem sam się rozwiąże. Do kolejnej zimy i mrozów. I zabawa zacznie się na nowo. Osoby spalające w piecach materiały zawierające substancje trujące są bezkarne. Doskonale zdają sobie z tego sprawę. Niestety nie zdają sobie równocześnie sprawy z tego, że trują nie tylko siebie, ale i innych obywateli pięknego miasta. Od dziesięcioleci trwa dyskusja o konieczności zastąpienia uciążliwych pieców i kotłowni opalanych węglem (a więc także różnym świństwem) ciepłem systemowym lub gazem, ale na dyskusji się kończy. Smog w Przemyślu ma się bardzo dobrze w przeciwieństwie do mieszkańców.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości