Reklama

Sokiści do kierowców: – Z opadającymi rogatkami lepiej się nie ścigać

Tuż przed Wszystkimi Świętymi funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei apelowali do kierowców, ale też pieszych i rowerzystów o rozsądek w czasie przekraczania przejazdów kolejowych. W całej Polsce takich akcji odbyło się kilkadziesiąt. W Przemyślu rozmowy z kierowcami sokiści prowadzili w piątek, 27 października, na przejeździe kolejowo-drogowym przy Mariackiej.

Od początku tego roku w całej Polsce doszło do 138 wypadków i kolizji na przejazdach kolejowo-drogowych. Te liczby mówią same za siebie, dlatego prewencji nigdy za wiele.

Podczas przemyskiej odsłony akcji, skierowanej przede wszystkim do zmotoryzowanych, funkcjonariusze SOK rozmawiali z nimi na temat zasad bezpiecznego przejeżdżania przez przejazdy kolejowe, uczulając na najczęstsze błędy, a do tych zaliczają się:  niezatrzymywanie się  przed znakiem „Stop”, lekceważenie czerwonych, pulsujących świateł, omijanie rogatek, przejeżdżanie pod opadającymi szlabanami. To właśnie one są  odpowiedzialne w 99 procentach za zdarzenia na przejazdach kolejowych.

Reklama

– Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich poprzez zachowanie szczególnej uwagi, zwłaszcza wtedy, kiedy inni kierowcy mają jej zdecydowanie za mało. Świećmy przykładem i zwolnijmy przed każdym przejazdem. Bezwzględnie zatrzymujmy się, widząc znak „Stop”. Uważajmy na sygnalizatory i rogatki. Pamiętajmy również o bezwzględnym nakazie wjeżdżania na przejazd pojedynczo oraz upewnijmy się, że będziemy mogli z niego bezpiecznie zjechać – przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa insp. Witold Flader z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama