Reklama

Sokołów Jarosław z nową drużyną i możnym sponsorem

21/07/2021 09:36

Dziś w Hotelu Jarosław odbyła się prezentacja składu drużyny tenisa stołowego Sokołów Jarosław, a także podpisanie umowy sponsorskiej z Polskim Cukrem.

Jak przekonuje Kamil Dziukiewicz, prezes Sokołowa Jarosław, głównym celem jego drużyny jest awans do fazy play-off superligi tenisa stołowego.

Apetyty są chyba  jednak nieco większe, zwłaszcza, że zmontowany przez Dziukiewicza skład ma papiery na to, by odnieść sukces. Liderem zespołu ma być Lim Jonghoon. Mimo, że przez jarosławski team w przeszłości przewinęło się kilku znamienitych tenisistów to żaden nie był tak wysoko sklasyfikowany w rankingu ITTF - Lim Jonghoon jest światową szesnastką.

Kolejną nową twarzą w Jarosławiu będzie Brazylijczyk Eric Jouti, który może pochwalić się m.in. medalem w Slovenian Open. Do zespołu dokooptowany został też Angelakis Konstantinos, złoty medalista Mistrzostw Grecji, który według rekomendacji K. Dziukiwicza będzie jednym z najefektowniejszych zawodników drużyny.

Barwy Sokołowa drugi  rok z rzędu będzie reprezentował z kolei Sathiyan Gnanasekaran, numer 38 światowego rankingu, który w ubiegłym sezonie w 6 meczach superligi nie przegrał nawet seta. Kadrę uzupełni znany i lubiany w Jarosławiu Mateusz Czernik.

Być może, że to jeszcze nie koniec wzmocnień Sokołowa, okienko jest otwarte, a wobec deklaracji, że drużyna przystąpi do rozgrywek europejskich, niewykluczone, że prezes K. Dziukiewicz będzie chciał dysponować szerszą kadrą.

W spełnieniu tych aspiracji ma pomóc pozyskanie nowego sponsora. 

– Jest to historyczny moment zarówno dla klubu jak i powiatu jarosławskiego. Pierwszy raz w historii spółka skarbu państwa będzie wspierała sport na jarosławskiej ziemi – nie krył zadowolenia K. Dziukiewicz.  Na konferencji ogłoszono, że nowym sponsorem będzie Polski Cukier. Stosowny list intencyjny parafowali prezes K. Dziukiewicz i  Tomasz Rega Członek zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. największego producenta cukru w Polsce.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyski nie tylko sportowy o - niezalogowany 2021-07-21 12:39:54

    Gratulacje dla mojego ulubionego Jarosławia   fajne miasteczko, duży sport i rozwój w dużej mierze dzięki operatywnej i kochającej swoje miasto posłance i viceminister Joasi Szmidt. A mój  Przemyśl , litości, właściwie żal pisać  mający od lat w sejmie gwiazdę Marka Tadeusza szuruje na samym dnie, sportowa pustynia szkoda czasu na rozszerzenie chyba że kogoś interesuje 4 i 5 liga w pn, rozgrywki sale zjańskie i mamusiek,  Czuwaj niby potęga w szczypiorniaka nie wiadomo czy wystartuje.  Nie mają sensu inne porównia bo 39 tys. Jarosław od wielu lat potęga jest i basta, a moja jeszcze ponoć ok 60 tysięczna królewska i wolna od  inwestorów, rozwoju gospodarczego i ekonomicznego,  czystości  i sportu którego od niemal 60 lat byłem  kibicem  czy jak kto woli fanem w obecnym języku sięga  niestety co piszę z bólem  i wstydem dna. Dla uwiarygodnienia w części moich ocen i stwierdzeń,  przemyska podstrefa ekonomiczna działa od ok 16  lat, 1 inwestor miejscowy, nazwisko znane w Przemyślu. Strefa w pobliskich Orłach działa od ok. 3 lat,  10 inwestorów zewnętrznych, obecnie wójt Słabicki planuje rozszerzyć strefę o następne kilkadziesiąt ha ponieważ są kolejni chętni do inwestowania, w tym znana nam fabryka mebli kiedy  mer Bakun i radna Jaworska odtrąbili sukces. To  nie moje stwierdzenia czy atak n kogokolwiek, nigdy nie atakuję staram się pisać obiektywnie w swojej subiektywności, dane które podałem są z Kroniki w Rzeszowie z ubiegłego tygodnia. Na resztę szkoda czasu i słów, resztę zwerfikuje rzeczywistość a przemyski sport będzie nadal na poziomie skrzatów. Zobaczymy, co mnie ciekawi kto lepiej, efektywniej wyda niemal cudem  otrzymaną z funduszy norweskich mamonę czyli ok. 15, 5 mln, ale jak powiedział klasyk posmotrim- uwidim. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Sport - niezalogowany 2021-07-22 18:24:58

    Niestety Pani Szmidt nie ma nic wspólnego z sukcesami sportowymi w Jarosławiu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Romek - niezalogowany 2021-07-22 18:35:33

    Pani Szmidt nie pomogła żadnemu klubowi w Jarosławiu!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama