Wielkim marzeniem Wiktorii, małej mieszkanki gminy Chłopice, było spotkanie z policjantką. Z pomocą taty i oficera dyżurnego jarosławskiej komendy prośbę rezolutnej 5-latki udało się spełnić.
Skąd u małej dziewczynki wzięło się takie właśnie życzenie?
Jak powiedział tata dziewczynki, od pewnego czasu jest ona bardzo zainteresowana zawodem policjanta. Ma już nawet konkretne plany na przyszłość, bo – jak zapewnia – jak tylko podrośnie, chciałaby w nim pracować. Co więcej 5-letnia Wiktoria mniej więcej od końca ubiegłego roku nie rozstaje się z czapką z napisem „policja”.
Pragnienie dziewczynki pomogła spełnić mł. asp. Agnieszka Stysiał z KPP w Jarosławiu, kiedy ta wraz tatą i dwoma bukiecikami kwiatków pojawiła się na[paywall] komendzie. Kwiaty dla pełniących w tym dniu służbę policjantek były wspaniałą niespodzianką.
Dziewczynka – ogromnie zainteresowana ich pracą – zaspokoiła ciekawość i przekonała się, jak wygląda codzienna służba w mundurze. Mogła też zajrzeć do niebieskiego pokoju i dowiedzieć się, do czego służy, poznać wyposażenie radiowozu i zobaczyć, jak wygląda z włączonymi sygnałami świetlno-dźwiękowymi, a także zasiąść za kółkiem, tuż obok prawdziwego policjanta.
Nietrudno się domyśleć, jak wielką radość sprawiło Wiktorii okazane zainteresowanie i przychylność. Na koniec dziewczynka dostała w prezencie pluszowego policyjnego misia, który będzie pamiątką z wyjątkowego spotkania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze