Całym pokoleniom mieszkańców Dubiecka nie było dane się cieszyć ze sportowego obiektu z prawdziwego zdarzenia. Aż do teraz. 29 października br. odbyła się uroczystość otwarcia nowoczesnej, pełnowymiarowej hali sportowej, z której będą korzystać zarówno mieszkańcy miasta, w którym urodził się książę poetów polskich Ignacy Krasicki, jak i mieszkańcy całej gminy.
Władze miasta i gminy Dubiecko na budowę hali sportowej otrzymały dofinansowanie w łącznej kwocie 15 mln 987 tys. zł. Z dwóch źródeł: Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Program Inwestycji Strategicznych – 10 mln 890 tys. zł oraz ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Sportowa Polska” (edycja 2022) – 5 mln 97 tys. zł. Dysponentem tych pieniędzy był minister sportu i turystyki. Łączny koszt inwestycji, która powstała przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dubiecku, to ok. 17 mln 890 tys. zł. Jak łatwo policzyć, wkład własny samorządu to ok. 1 mln 903 tys. zł, co stanowi ok. 11 procent wartości całości.
Projekt pełnowymiarowej hali sportowej w Dubiecku został wykonany już w 2008 r., pozwolenie na budowę władze uzyskały w 2009 r. Dokumentacja została wykonana przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Batiment” z Jarosławia, a projektantem głównym był architekt Stanisław Babinetz. W lutym 2023 r. wykonano aktualizację projektu z przystosowaniem do obecnych wymogów prawa budowlanego, normy cieplnej oraz emisyjności budynków. W ramach prac aktualizacyjnych wykonane zostały pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna, instalacje elektryczne z zastosowaniem oświetlenia ledowego, instalacja nagłośnieniowa, sterowanie komputerowe i monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Projektantem głównym aktualizacji był zespół projektowy, którym kierował architekt Tomasz Rudnik z Przemyśla. Na wiosnę 2023 r. przystąpiono do prac budowlanych. Głównym wykonawcą była wyłoniona w trybie przetargowym firma Eurobud Grupa sp. z o.o. w Bystrowicach[paywall].
Obiekt połączony jest z istniejącym budynkiem dubieckiego liceum oraz tzw. łącznikiem komunikacyjnym. Sercem jest oczywiście główna sala sportowa kryta dachem dwuspadowym, na dwóch kondygnacjach natomiast znajduje się całe zaplecze sanitarno-szatniowe. Są cztery rzędy trybun na galerii (widownia na 290 miejsc siedzących). Jest sala fitness, miejsce na zajęcia z aerobiku, bufet czy siłownia. Obiekt został tak zaprojektowany, aby pełny dostęp do niego miały osoby niepełnosprawne. Budowa trwała ok. 17 miesięcy. Powierzchnia użytkowa boiska wynosi 1200 m kw., co umożliwia rozgrywki wszystkich szczebli krajowych w najważniejszych, najpopularniejszych dyscyplinach sportowych.
29 października br. obiekt został oficjalnie oddany do użytku. Gospodarzem ceremonii był oczywiście burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak. Nie mogło się obyć bez poświęcenia hali i symbolicznego przecięcia wstęgi. Od tego momentu obiekt został oddany do użytku przede wszystkim młodzieży, ale na zajęcia tam mogą się zapisywać wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Dubiecko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze