Reklama

Spełnione marzenie pokoleń w Dubiecku

Całym pokoleniom mieszkańców Dubiecka nie było dane się cieszyć ze sportowego obiektu z prawdziwego zdarzenia. Aż do teraz. 29 października br. odbyła się uroczystość otwarcia nowoczesnej, pełnowymiarowej hali sportowej, z której będą korzystać zarówno mieszkańcy miasta, w którym urodził się książę poetów polskich Ignacy Krasicki, jak i mieszkańcy całej gminy.

Władze miasta i gminy Dubiecko na budowę hali sportowej otrzymały dofinansowanie w łącznej kwocie 15 mln 987 tys. zł. Z dwóch źródeł: Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Program Inwestycji Strategicznych – 10 mln 890 tys. zł oraz ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  w ramach Programu „Sportowa Polska” (edycja 2022) – 5 mln 97 tys. zł. Dysponentem tych pieniędzy był minister sportu i turystyki. Łączny koszt inwestycji, która powstała przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dubiecku, to ok. 17 mln 890 tys. zł. Jak łatwo policzyć, wkład własny samorządu to ok. 1 mln 903 tys. zł, co stanowi ok. 11 procent  wartości całości.

 Wszystko jest na swoim miejscu

Projekt pełnowymiarowej hali sportowej w Dubiecku został wykonany już w 2008 r., pozwolenie na budowę władze uzyskały w 2009 r. Dokumentacja została wykonana przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Batiment” z Jarosławia, a projektantem głównym był architekt Stanisław Babinetz. W lutym 2023 r. wykonano aktualizację projektu z przystosowaniem do obecnych wymogów prawa budowlanego, normy cieplnej oraz emisyjności budynków. W ramach prac aktualizacyjnych wykonane zostały pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna, instalacje elektryczne z zastosowaniem oświetlenia ledowego, instalacja nagłośnieniowa, sterowanie komputerowe i monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Projektantem głównym aktualizacji był zespół projektowy, którym kierował architekt Tomasz Rudnik z Przemyśla. Na wiosnę 2023 r. przystąpiono do prac budowlanych. Głównym wykonawcą była wyłoniona w trybie przetargowym firma Eurobud Grupa sp. z o.o. w Bystrowicach[paywall]. 

Reklama

Obiekt połączony jest z istniejącym budynkiem dubieckiego liceum oraz tzw. łącznikiem komunikacyjnym. Sercem jest oczywiście główna sala sportowa kryta dachem dwuspadowym, na dwóch kondygnacjach natomiast znajduje się całe zaplecze sanitarno-szatniowe. Są cztery rzędy trybun na galerii (widownia na 290 miejsc siedzących). Jest sala fitness, miejsce na zajęcia z aerobiku, bufet czy siłownia. Obiekt został tak zaprojektowany, aby pełny dostęp do niego miały osoby niepełnosprawne. Budowa trwała ok. 17 miesięcy. Powierzchnia użytkowa boiska wynosi 1200 m kw., co umożliwia rozgrywki wszystkich szczebli krajowych w najważniejszych, najpopularniejszych dyscyplinach sportowych. 

29 października br. obiekt został oficjalnie oddany do użytku. Gospodarzem ceremonii był oczywiście burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak. Nie mogło się obyć bez poświęcenia hali i symbolicznego przecięcia wstęgi. Od tego momentu obiekt został oddany do użytku przede wszystkim młodzieży, ale na zajęcia tam mogą się zapisywać wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Dubiecko.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/11/2024 19:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama