Pod koniec stycznia br. w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Zapałowie, w gminie Wiązownica odbył się XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Śpij dziecino mała”.
Ta bardzo popularna, coroczna impreza jest najlepszym przykładem na to, że tradycja kolędowania jest wciąż żywa i chętnie podtrzymywana. Najlepiej świadczy o tym imponująca liczba uczestników[paywall]. Patronat nad zorganizowanym przez zapałowską parafię oraz Dom Kultury w Zapałowie wydarzeniem objął wójt gminy Wiązownica Marian Ryznar. W festiwalu wzięło udział ponad 120 uczestników z terenu całej gminy. Zaprezentowali bogaty repertuar tradycyjnych kolęd oraz mniej znanych pastorałek. A jako że prezentacje stały na bardzo wysokim poziomie, jury w składzie: Jakub Międlar, Robert Polański i Piotr Polański miało twardy orzech do zgryzienia. Zespoły i solistów oceniano przede wszystkim pod kątem: muzykalności, interpretacji utworu, prezentacji oraz ogólnego wrażenia artystycznego.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach odebrali nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Wiązownica. Te w jego imieniu wręczył sekretarz gminy Krzysztof Strent.
Kategoria I – soliści: 1. Amelia Kijanka, 2. Julita Winiarz 3. Milena Gołąb, Ewa Żołyniak; wyróżnienie: Klaudia Krzeszowska i Julia Dominik; zespoły: 1. zespół z III klasy Szkoły Podstawowej w Piwodzie, 2. zespół ze Szkoły Podstawowej w Zapałowie, 3. zespół wokalny z SP w Piwodzie; wyróżnienie: zespół wokalny z I klasy Szkoły Podstawowej w Ryszkowej Woli, zespół „Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej w Manasterzu.
Kategoria II – soliści: 1. Julia Kłak, 2. Wiktoria Bochno, 3. Patrycja Pawełek; wyróżnienie: Karol Kłak, Julia Kuczkowska; zespoły: 1. zespół „Nutki”; wyróżnienie: zespół „Fart”, duet Maja Centarowicz – Laura Domańska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze