19 marca koło Polskiego Związku Wędkarskiego „JAZ” Przeworsk zorganizowało Puchar Przedwiośnia 2017. Zawody zarówno spinningowe, jak i spławikowe odbyły się w Pełnatyczach. Spinningiści wędkowali na rzece Mleczce, a spławikowcy na starorzeczu.
Z samego rana prezes koła Mateusz Kowal powitał przybyłych wędkarzy oraz zaprosił na poczęstunek. Pogoda nikogo nie rozpieszczała, ponieważ porywisty wiatr skutecznie wszystko utrudniał, podnosząc poprzeczkę w[paywall] uzyskaniu dobrych wyników.
W zawodach wzięło udział 46 zawodników z trzech okręgów PZW: zamojskiego, tarnowskiego i przemyskiego, w kategorii spinningowej 24 osoby, a w spławikowej 22, w tym 5 juniorów. Spinningiści łowili głównie okonie oraz klenie. Zwycięzcą został zawodnik z okręgu zamojskiego – Dariusz Duda, który złowił klenia o długości 51 cm, była to najdłuższa ryba zawodów. W kategorii spławikowej zwyciężył zawodnik z przeworskiego koła Rafał Czepiel, uzyskując wynik 1490 pkt oraz zdobywając puchar za największą rybę zawodów – leszcza o wadze 1040 g.
Najlepsi w swoich kategoriach nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami. – W imieniu zarządu koła PZW „JAZ” Przeworsk dziękujemy wszystkim za przybycie oraz za stworzenie miłej i towarzyskiej atmosfery. Wodom cześć – podsumował prezes Mateusz Kowal.
Zwycięzcy zawodów:
Spinning: 1. Duda Dariusz – 1060 pkt, 2. Waldemar Słota – 405 pkt, 3. Mateusz Baran – 400 pkt
Spławik: 1. Rafał Czepiel – 1490 pkt, 2. Tomasz Kozyra – 1360 pkt, 3. Robert Misiło – 1330 pkt
Spławik/Juniorzy: 1. Jakub Zięba – 370 pkt, 2. Miłosz Telega – 260 pkt, 3. Patryk Nater – 250 pkt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
A JEDNAK RYBY CZUJĄ BÓL - WYBORCZA.PL