Redaktor Bartłomiej Pacek napisał bardzo ciekawy komentarz dotyczący strajku kobiet. Drukujemy go w dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego na stronie szóstej. Polecam lekturę. Od siebie dodam kilka zdań. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych po raz pierwszy przeczytałem zdanie wypowiedziane przez księdza Józefa Tischnera o jakości chrześcijaństwa w polskim wydaniu. W kwestii życia zgodnie z zasadami ewangelii jesteśmy ciągle na początku drogi – twierdził ksiądz filozof dwa tysiące lat od narodzenia Twórcy chrześcijaństwa.
Swojego zdania wbrew oficjalnemu samozadowoleniu, optymistycznych statystyk parafialnych, nie zmienił. Przypomniała mi się ta opinia w związku z dramatyczną sytuacją między katolikami w Polsce. Trzeba naprawdę mocno się strać, aby nie zauważać galopującego podziału. Strajk kobiet jaskrawo ten problem uwydatnił.
Jestem pewien, że wśród uczestniczek oprócz osób sceptycznych wobec Kościoła było sporo katoliczek, dziewczyn ochrzczonych, być może nadal uczestniczących w lekcjach religii lub duszpasterstwach akademickich. Nie zadziałały tu żadne nakazy, zakazy, formacje teologiczne. Odpowiedź, dlaczego nie zadziałały, byłaby bardzo ciekawa.
Młodzi ludzie wyszli na ulicę głównie z powodu próby zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Dlaczego właśnie ta kwestia okazała dla nich tak ważna? Żaden nawet najbardziej drakoński przepis nie rozwiąże problemu podziemia aborcyjnego, zabiegów za granicą. Zawsze się znajdą jakieś sposoby. Ale czy o to chodzi, żeby szukać sposobów? Co ciekawe w strajku uczestniczą kobiety i mężczyźni w różnym wieku, czasem całymi rodzinami, więc trudno mówić wyłącznie o buncie pokoleniowym.
Podział między katolikami w naszym kraju zdeterminowany jest politycznie, co nie służy nikomu. Ja popieram słusznego polityka, to jestem prawdziwym katolikiem. Ty niesłusznego, więc jesteś katolikiem nieprawdziwym. Pomieszanie z poplątaniem, które być może jest dobrym sposobem zarządzania emocjami, poglądami, decyzjami, ale nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Pod tym względem rzeczywiście jesteśmy na początku drogi.
Gdyby ktoś mnie zapytał, co ja sądzę o strajkach kobiet odpowiem tak:
kompromis aborcyjny z 1993 nie zadawalał nikogo. Ani lewicy, prawicy, centrum, ludzi wierzących, niewierzących, ani przedstawicieli Kościoła, ale zagwarantował na kilkadziesiąt lat spokój społeczny. A jak ważny jest spokój w trudnych czasach, sami widzimy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tej machiny już nic nie zatrzyma.Młode pokolenie wraz z kobietami ruszyli ławą i są nie do zatrzymania. Pada wydmuszka oparta na kłamstwie tak życia partyjnego jak też uzależnionego od niego Kościoła a właściwie hierarchów. Kościół sam sie obroni i nie potrzebuje obrony Kaczyńskiego i jego partii .Wystarczy Go tylko gruntownie posprzątać łącznie z tkwiącym w nim elementem kryminalnym.Już widać bardzo wyrażnie,że opłaciło się wydawać miliardy na szkolną katachezę.To dzięki niej mamy dzisiaj mocno zlaicyzowanie, polityczne aktywnie pokolenie odporne na religijną indoktrynacje prymitywną ale potężną i pisowską propagandę.Młodzież przyjęła do wiadomości i wcale się nie przelękła rosnącą skala represji.Karanie biorących udział w protestach i nazywanie Ich przestępcami to już nie pogróżka ale realny zamiar postawiony przed aparatem państwowym.Czy bedzie spokój.TakAle zarówno PiS jak też Plebania Obywatelska oraz ich przybudówki pójdą w polityczne zapomnienie. I to się dzieje na naszych oczach.
No cóż już pseudorewolucja powoli jak każdy tzw ruch podburzanych nieustannie przez cyniczne, chcące dorwać się do "wadzy" nieznane działaczki dziwacznych organizacji od gejowskich do innych libertyńsko-lewckich skrajnych ruchów, feministek i innych skrajnych, czasem nienormalnych dla ogółu społeczeństwa zachowań. Dziwię się że legalna, powtarzam wybrana legalnie formacja na to pozwala, dziwnie dobrotliwa i przyzwalająca na jawne łamanie prawa które sama ustanowiła jak zakaz zgromadzeń w czasie pademii powyżej 5 osób, zakaz szerzenia ideologii nazistowskiej a wszyscy rewolucjonisci i popierający ich politycy oznakowani są symbolami błyskawic czy jak kto woli runami hitlerjugen, kto nie widzi różnicy może bez wychodzenia z domu sprawdzić w internecie pod hasłem symbole hitlerjugen. Nie rozumiem tolerancji na przypadki zaatakowania świątyń i katedr przez grupki smarkaczy i smarkul nazywający się wkurwionymi kobietami, niszczenia elewacji i kościołów i pomników pamięci oraz innych fasad domów i kamienic, pytam kto to na odnawiać, znowu za pieniądze nasze czyli podatników. I chamstwo, niewyobrażalne prostactwo tych tzw młodych gniewnych, te obrazobórcze obrażanie niemal wszystich i wszystkiego, słownictwo rynsztokowe, pytam gdzie rodzice, matki, nauczyciele, wychowawcy, czasem katecheci, wstyd, hańba. Całe szczęście że to nieliczny promil młodej głównie niby nowoczesnej i postępowej dziczy ale nie wyobrażam sobie w przyszłości takich matek czy tatusiów, którzy dzielnie w chamstwie i skandalicznych zachowaniach wspierali swoje koleżanki, partnerki i zagrozo czasem żony. Wiem kto otworzył puszkę Pandory, kto od niemal 6 lat dzieli i mąci scenę polityczną, nie potrzebuję mentorów by mnie stałego osserwatoreś pouczać i uświadamiać politycznie ale władzę w Europie, w naszym judeo chrześcijańskim i demokratycznym systemie zdowywa się w lokalach wyborczych przy urnach a nie w stylu azjatyckim czy afrykańskim jak w przysłowiowym bantustanie. I wszyscy burzyciele panującego obecnego porządku, powtarzam wszyscy , biskupi i obecnie miłościwie panujący i obecnie podburzona i nadal sterowana młoda czasem smarkata hałastra że tego typu zachowania zwane popularnie kryterium uliczne kiedyś może obrócić się jak bumerang przeciwko im samym. A takich przykładów było w historii ludzkości dużo, bardzo dużo gdyż jazd a rewolucja zawsze pożera swoje dzieci. Tyle w największym skrócie.
"Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi." Kto to powiedział? I właśnie teraz na oczach wszystkich następują zdarzenia, które nieuchronnie prowadzą do upadku kolosa na glinianych nogach, który próbuje od lat utrzymać swą władzę, lecz to nadaremne, nawet "koronka" w TVP3 tego nie powstrzyma. "Upadł, upadł Babilon - stolica ... bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu."
''Babilon wewnątrz mniePrzedostaje się na zewnątrzCiemność w moim okuTo Babilon na zewnątrzWięc idę na SyjonNa górę MeruSiadam na szczycie , rozglądam sięI mówię ciUpadł, upadł BabilonI mury Babilonu upadłySpytaj bestii, i nauczą cięPtaki na niebie ci powiedząZielone rośliny również ci oznajmiąI ryby w morzu opowiedzą, żeUpadł, upadł BabilonI mury Babilonu upadłyMiłość to schronienie, miłość to kluczMiłość to całą kreacjaRzeczywistość to życie w miłościMiłość to nasze uwolnienieUpadł, upadł BabilonI mury Babilonu upadły''YT.COM - BRYGADA KRYZYS - FALLEN, FALLEN IS BABILON
Cała zadyma z szalonymi kobietami służy jako akcja przykrywkowa do odwrócenia uwagi na to co knuje rząd. Pierwszych zaszczepią medyków, potem wszystkie służby, wojsko, strażaków, policję etc. W kolejności starsi ludzie. A kiedy zaczną się powikłania, to ogłosi się, że atakuje COVID - 21.KORONATERROR - POD PRZYKRYWKĄ AFERY ABORCYJNEJ PRZEPCHNIĘTO USTAWE O OBOWIĄZKOWYCH SZCZEPIENIACH! - GLOBALNA.INFOYOUTUBE.COM - AFERA!! POLACY ZOSTANĄ ZASZCZEPIENI WADLIWĄ SZCZEPIONKĄ JOHNSON&JOHNSON , RZĄD ZAKUPI 40 MLN DAWEKZMARŁ OCHOTNIK UCZESTNICZĄCY W TESTACH SZCZEPIONKI ASTRAZENECA. BYŁ BRAZYLIJCZYKIEM - POLSKATIMES.PL
Ten człowiek nie może spotykać się więcej niż z pięcioma osobami. I to jest prawdopodobne, że cztery osoby będą słuchały obelg i wynurzeń starszego, zmęczonego życiem i ideologicznego człowieka, którego celem życia pozostaje absurdalna obrona hierarchów kościoła katolickiego.
"RADICAL NEWS" , IDIOTA , IDIOTA I JESZCZE RAZ IDIOTA . Nie szczepionka " Johnson , Johnson ' , a le jak podano w sobotę szczepionka firmy "Pfizer" , i nie 40 mln jak napisałeś , ale 18 mln . Czyli - jak chociaż trochę potrafisz liczyć , ponad 2 razy mniej . , bezpłatnie . A jeśli ci coś nie odpowiada , to możesz się nie szczepić i jak masz w tym zakresie problem ? Kto ciebie i tobie podobne elementy zmusza/ . NIKT ,
Tej machiny już nic nie zatrzyma.Młode pokolenie wraz z kobietami ruszyli ławą i są nie do zatrzymania. Pada wydmuszka oparta na kłamstwie tak życia partyjnego jak też uzależnionego od niego Kościoła a właściwie hierarchów. Kościół sam sie obroni i nie potrzebuje obrony Kaczyńskiego i jego partii .Wystarczy Go tylko gruntownie posprzątać łącznie z tkwiącym w nim elementem kryminalnym.Już widać bardzo wyrażnie,że opłaciło się wydawać miliardy na szkolną katachezę.To dzięki niej mamy dzisiaj mocno zlaicyzowanie, polityczne aktywnie pokolenie odporne na religijną indoktrynacje prymitywną ale potężną i pisowską propagandę.Młodzież przyjęła do wiadomości i wcale się nie przelękła rosnącą skala represji.Karanie biorących udział w protestach i nazywanie Ich przestępcami to już nie pogróżka ale realny zamiar postawiony przed aparatem państwowym.Czy bedzie spokój.TakAle zarówno PiS jak też Plebania Obywatelska oraz ich przybudówki pójdą w polityczne zapomnienie. I to się dzieje na naszych oczach.
No cóż już pseudorewolucja powoli jak każdy tzw ruch podburzanych nieustannie przez cyniczne, chcące dorwać się do "wadzy" nieznane działaczki dziwacznych organizacji od gejowskich do innych libertyńsko-lewckich skrajnych ruchów, feministek i innych skrajnych, czasem nienormalnych dla ogółu społeczeństwa zachowań. Dziwię się że legalna, powtarzam wybrana legalnie formacja na to pozwala, dziwnie dobrotliwa i przyzwalająca na jawne łamanie prawa które sama ustanowiła jak zakaz zgromadzeń w czasie pademii powyżej 5 osób, zakaz szerzenia ideologii nazistowskiej a wszyscy rewolucjonisci i popierający ich politycy oznakowani są symbolami błyskawic czy jak kto woli runami hitlerjugen, kto nie widzi różnicy może bez wychodzenia z domu sprawdzić w internecie pod hasłem symbole hitlerjugen. Nie rozumiem tolerancji na przypadki zaatakowania świątyń i katedr przez grupki smarkaczy i smarkul nazywający się wkurwionymi kobietami, niszczenia elewacji i kościołów i pomników pamięci oraz innych fasad domów i kamienic, pytam kto to na odnawiać, znowu za pieniądze nasze czyli podatników. I chamstwo, niewyobrażalne prostactwo tych tzw młodych gniewnych, te obrazobórcze obrażanie niemal wszystich i wszystkiego, słownictwo rynsztokowe, pytam gdzie rodzice, matki, nauczyciele, wychowawcy, czasem katecheci, wstyd, hańba. Całe szczęście że to nieliczny promil młodej głównie niby nowoczesnej i postępowej dziczy ale nie wyobrażam sobie w przyszłości takich matek czy tatusiów, którzy dzielnie w chamstwie i skandalicznych zachowaniach wspierali swoje koleżanki, partnerki i zagrozo czasem żony. Wiem kto otworzył puszkę Pandory, kto od niemal 6 lat dzieli i mąci scenę polityczną, nie potrzebuję mentorów by mnie stałego osserwatoreś pouczać i uświadamiać politycznie ale władzę w Europie, w naszym judeo chrześcijańskim i demokratycznym systemie zdowywa się w lokalach wyborczych przy urnach a nie w stylu azjatyckim czy afrykańskim jak w przysłowiowym bantustanie. I wszyscy burzyciele panującego obecnego porządku, powtarzam wszyscy , biskupi i obecnie miłościwie panujący i obecnie podburzona i nadal sterowana młoda czasem smarkata hałastra że tego typu zachowania zwane popularnie kryterium uliczne kiedyś może obrócić się jak bumerang przeciwko im samym. A takich przykładów było w historii ludzkości dużo, bardzo dużo gdyż jazd a rewolucja zawsze pożera swoje dzieci. Tyle w największym skrócie.
"Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi." Kto to powiedział? I właśnie teraz na oczach wszystkich następują zdarzenia, które nieuchronnie prowadzą do upadku kolosa na glinianych nogach, który próbuje od lat utrzymać swą władzę, lecz to nadaremne, nawet "koronka" w TVP3 tego nie powstrzyma. "Upadł, upadł Babilon - stolica ... bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu."