W ubiegłym tygodniu, w bardzo nietypowym miejscu, bo na Kamiennym Moście, odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez mieszkańców Przemyśla, skupionych wokół społecznej inicjatywy „Wspólnie na 100”.
– Jesteśmy mieszkańcami i mieszkankami Przemyśla, dumnymi z miejsca, w którym mieszkamy – przedstawili się organizatorzy spotkania.
– Łączy nas miasto i idea wspólnego świętowania stu lat niepodległości. To dobry moment, aby popatrzeć za siebie i zaplanować wspólną przyszłość, otworzyć się na nowe stulecie. Pamiętając o historii i szanując tych, których[paywall] już w naszym mieście nie ma. Chcemy zobaczyć moment odzyskania niepodległości w wielu wymiarach. Szczególnie ważnym jest dla nas uchwycenie punktów widzenia rożnych narodowości, stanów oraz grup społecznych. Łącząc różne środowiska i grupy, także mniejszościowe, chcemy wypracować i wypromować konstruktywny model współpracy obywatelskiej mieszkańców Przemyśla, wywodzących się z różnych narodowości, religii, kultur. I zainspirować innych przemyślan do aktywnego, pozytywnego i kreatywnego udziału w lokalnym życiu społecznym. Chcemy radośnie i pozytywnie, ponad podziałami, świętować stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowane przez nas otwarte wydarzenia, do których można dołożyć swoją propozycję, to chęć celebrowania święta państwowego w sposób pozytywny, multikulturowy, wieloaspektowy, włączający – wyjaśnili. Zgodna Inicjatywa Przemyślan na stulecie Niepodległości Polski została zawiązana przez mieszkańców miasta, którzy postanowili – w oparciu o wyznawane wartości, wzajemny szacunek i współpracę – zorganizować cykl imprez z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Sto lat.To fakt.Ale kiedy w tym okresie byliśmy narodem szczęśliwym?Kto potrafi powiedzieć.
Ile razy mamy oglądać tych nudziarzy. Nuuudaaa....
Jestem szczęśliwy dzięki dobrej zmianie bo wstaliśmy z kolan;-)
Sto lat.To fakt.Ale kiedy w tym okresie byliśmy narodem szczęśliwym?Kto potrafi powiedzieć.
Ponoć za Edwarda Gierka.
Ile razy mamy oglądać tych nudziarzy. Nuuudaaa....