Społeczna lodówka przy skrzyżowaniu Gorliczyńskiej, Lubomirskich i Marii Skłodowskiej-Curie działa i czeka na produkty – przypomina Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku. Wartościowa inicjatywa, zapoczątkowana w 2023 roku, warta jest kontynuacji – szczególnie teraz, kiedy za oknem śnieg i mróz. Dla osób, które na co dzień zmagają się z brakiem stałego dostępu do posiłku, może stanowić cenne wsparcie.
Otwarta Lodówka w Przeworsku to miejsce, w którym można zostawić osobom potrzebującym realną pomoc. Zamiast wyrzucać do kosza produkty żywnościowe, których kupiliśmy bądź przygotowaliśmy za dużo, lepiej podzielić się nimi z tymi, którym być może jedzenia brakuje albo z racji ograniczonych możliwości finansowych muszą na żywności oszczędzać.
„Aby Otwarta Lodówka mogła jak najlepiej służyć wszystkim mieszkańcom, pamiętajmy o kilku zasadach: wkładamy tylko świeże produkty z aktualną datą ważności, oznaczamy alergeny w przygotowanych posiłkach, produkty płynne i o intensywnym zapachu pakujemy szczelnie, korzystamy z umiarem, dzieląc się i zostawiając coś również dla innych, dbamy o porządek i wygląd lodówki” – przypomina przeworski MOPS.
Reklama
I dodaje, że wspaniałym gestem będzie też nie tylko dzielenie się tym, czego nam zbywa, ale także zrobienie zakupów spożywczych specjalnie z myślą o potrzebujących i włożenie je do lodówki. Instytucja zachęca ponadto do korzystania z pozostawionych produktów tych, którzy pomocy żywnościowej potrzebują.
Jadłodzielnia, czyli lodówka społeczna, powstała w Przeworsku inicjatywy Przeworskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego „Dobro czyń” oraz włodarza miasta Leszka Kisiela.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze