– Stawianie kolejnych znaków zakazu parkowania na przemyskich ulicach jest może uzasadnione, ale to nie rozwiązuje problemu, a tylko go pogłębia. Władze nie przedstawiają żadnych alternatyw, nie proponują nic w zamian – narzekają mieszkańcy ulicy Noskowskiego w Przemyślu.
Mieszkańcy tej ulicy, zwłaszcza ci z bloków powyżej sportowego boiska przy kościele oo. Salezjanów mają sporo wątpliwości co do wprowadzenia zakazu zatrzymywania się na całej jej długości. Podobne ma radny Maciej Kamiński (PiS), który złożył w tej sprawie interpelację do władz miasta. – Jestem jak najbardziej za ustawieniem znaku przy wjeździe w ulicę Noskowskiego od ulicy Świętego Jana, bo parkujące tam samochody blokowały prawy pas, co zagrażało bezpieczeństwu i pieszych, i kierowców. Natomiast drugi znak, który stanął wyżej, niestety, bardzo utrudnił życie mieszkańcom. Mają teraz problem z zaparkowaniem samochodu. Miałem liczne interwencje w tej sprawie – powiedział M. Kamiński[paywall].
Mieszkańcy, podobnie jak radny uważają, że dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie tabliczki informującej, że zakaz nie dotyczy chodnika, który na ulicy Noskowskiego jest bardzo szeroki. – Przecież można byłoby obniżyć nieco krawężniki i wówczas wilk byłby syty i owca cała – uważają mieszkańcy.
Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego Rady Miasta Przemyśla rozpatrzyła prośby mieszkańców i interpelację radnego. Niestety dla obu stron negatywnie. – Zdaniem komisji nowe oznakowanie uporządkowało organizację ruchu w tym miejscu i poprawiło bezpieczeństwo. Organizacja ruchu przy ulicy Noskowskiego pozostanie bez zmian – stwierdził rzecznik UM w Przemyślu Witold Wołczyk.
Radny M. Kamiński rozwiązania problemu poszukał więc gdzie indziej. Zwrócił się m.in. do Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z prośbą o zagospodarowanie placu położonego w pobliżu górnego odcinka ulicy Noskowskiego na potrzeby parkingu. – Otrzymałem odpowiedź od prezesa Kurosza, że spółdzielnia w najbliższym czasie zamierza rozbudować parking, który znajduje się w okolicy bloku przy ulicy Glazera 20. Myślę, że to dobre rozwiązanie – podsumował.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Odkąd postawili tam znak.teraz straż miejska ma pełne ręce roboty.....do wystawiania mandatów.
Bo tam nie jest przewidziane miejsce do mieszkania. Tamtędy miał przebiegać łącznik 3Maja-Grunwaldzka. Ale jeszcze trochę bloki się rozsypią i puszczą ładną szeroką ulicę.
Widocznie władze chcą aby auta zabierać do domów.
Odkąd postawili tam znak.teraz straż miejska ma pełne ręce roboty.....do wystawiania mandatów.
Bo tam nie jest przewidziane miejsce do mieszkania. Tamtędy miał przebiegać łącznik 3Maja-Grunwaldzka. Ale jeszcze trochę bloki się rozsypią i puszczą ładną szeroką ulicę.
Widocznie władze chcą aby auta zabierać do domów.