Reklama

Sportowe święto nad Radą. 90 lat MKS Radymno [ZDJĘCIA,WIDEO]

11/08/2024 16:19

W sobotę, 3 lipca 2024, na Stadionie Miejskim MKS Radymno piłkarze pierwszej drużyny, juniorzy oraz dzieci z UKS Giganci, oldboje oraz sympatycy lokalnego sportu uhonorowali swoją obecnością jubileusz 90-lecia – powstania klubu. Sportowy wymiar jubileuszu podkreślił mecz miejscowej drużyny z Legią Champion League z takimi gwiazdami w składzie, jak Maciej Szczęsny, Jerzy Podbrożny, Leszek Pisz. Klub doczekał się także nowego sztandaru.

Przypomnijmy. Z inicjatywy dowództwa 10. Dywizjonu Taborów w Radymnie utworzono Wojskowo-Cywilne Stowarzyszenie Sportowe Radymno w maju, 1934 r.


Trzeciego lipca br. deszczowa aura nie zniechęciła fanów piki nożnej do wizyty na miejskim stadionie. Wręcz przeciwnie, w kulminacyjnym punkcie obchodów, o godzinie 15, czyli w momencie rozpoczęcia spotkania MKS Radymno – Legia Champion League trybuny były pełne. O oprawę graficzną zadbali najbardziej zagorzali kibice lokalnej drużyny. Musieli włożyć dużo pracy w wykonanie okolicznościowych banerów. Oprawa, a także klubowy hymn nagłośniony podczas wejścia drużyn na stadion podkreśliły poniosły moment w historii klubu nad Radą. Sobotnie wydarzenia jubileuszowo-sportowe zaprezentowała nowo powstała Cyfrowa Kronika Klubu MKS Radymno!

Reklama

– Z dumą ogłaszamy, że nasza cyfrowa kronika klubowa jest już oficjalnie gotowa! Możecie ją znaleźć pod adresem: www.archiwum.mksradymno1934.pl

„Kronika została stworzona przez trzech naszych  kolegów, którzy od najmłodszych lat mocno identyfikują się z MKS Radymno: Tomasza Czernieckiego, Krystiana Suchego, Tomasza Suchego. Do projektu dołączyli również Oskar Hamacher oraz Tobiasz Kryczyński”. – napisali pomysłodawcy. Znaleźć w niej można nie tylko bieżące informacje, ale także archiwalne materiały. Dzięki pomysłodawcom Cyfrowej Kroniki poznajemy historie klubu. Gratulujemy pomysłu!

Reklama


Pierwsza połowę z Legionistami zagrali aktualni zawodnicy MKS Radymno, drugą oldboje. Mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla MKS Radymno. Legioniści wspierani między innymi przez artystów zespołu Pectus w niejednej akcji pokazali swój piłkarski kunszt, przypominający najjaśniejsze lata w historii Legii Warszawa. Na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia jako jedyna dotychczas polska drużyna klubowa wystąpiła w fazie pucharowej Ligii Mistrzów. Obecnie  Stowarzyszenie Legia Warszawa Champions League skupia piłkarzy tamtego składu i angażuje się w liczne wydarzenia sportowo-charytatywne. Pomysłodawcą stowarzyszenia jest jego prezes Stanisław Baczyński, wieloletni kierownik sportowy reprezentacji Polski U-21 w piłce nożnej.
Przed meczem nastąpiła uroczysta prezentacja sztandaru klubowego. Wbicie okolicznościowych gwoździ przez zaproszonych gości: byłych sportowców, działaczy, sympatyków klubu, przedstawicieli OZPN, władzy samorządowej lokalnej i regionalnej. Wielu z nich władze Klubu MKS Radymno uhonorowało okolicznościowymi wyróżnieniami.  Liczne gratulacje odebrał prezes MKS Radymno Zbigniew Petynia. Szczególnie wzruszającą chwilą było uhonorowanie najstarszego kibica MKS Radymno Stanisława Wolańskiego, który przez 40 lat na palcach jednej ręki doliczyłby się spotkań, na których nie był i nie kibicował swojej ukochanej drużynie...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 72% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/08/2024 19:56
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama