Reklama

Sportowy dzień z Aktywną Szkołą

UKS „Orlik” Przemyśl na czele z prezesem i animatorem Henrykiem Łaskarzewskim był organizatorem wydarzenia pod nazwą „Sportowy dzień z Aktywną Szkołą” w ramach programu AktywnaSzkola.pl – jednego z największych projektów w historii Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz jego operatora – Fundacji „Orły Sportu” w Pucku.

Kilkugodzinna sportowa zabawa rozpoczęła się od rozgrzewki w formie… tańca, którą przeprowadził wieloletni instruktor tańca towarzyskiego Piotr Huget. Potem rozpoczął się program pod nazwą „Baw się z nami”. Jego uczestnicy wzięli udział w wielu konkurencjach: wyścigi rzędów, podczas którego dzieci zdobywały punkty przy coraz trudniejszych warunkach i złożoności konkurencji. Ich techniki i kreatywność zdumiały niejednego dorosłego. Konkursy sprawnościowe, walki sumo, tory przeszkód na czas, refleksomierz, dmuchane zjeżdżalnie, fotobudka z naszymi maskotkami oraz szachy to konkurencje, które jedna po drugiej zapewniały uczestnikom mnóstwo wrażeń pod bacznym okiem trenerów i wolontariuszy.

Niecodzienną atrakcją było wydawanie „Prawa jazdy na Orliku”, którego warunkiem otrzymania był test jazdy na rowerach i hulajnogach. Kolejną atrakcją spotkania były zawody w bocce, na pierwszym i póki co jedynym boczodromie w Polsce.

Reklama

Ponad 200 uczestników

„Aktywna Szkoła” nie mogła się odbyć bez zawodów w przeciąganiu liny od dzieci, podczas której po przeciwnych stronach stanęły drużyny mam i ojców. W okresie przedolimpijskim, nie mogło zabraknąć dyscyplin lekkoatletycznych, jak również piłkarskiego turniej chłopców starszych, a jego uczestnikami byli młodzi adepci futbolu z: Przeworska, Jarosławia, Leżajska i Przemyśla. Gościnnie wystąpiła drużyna „Świętego Mikołaja”, w której składzie znalazły się dzieci z Ukrainy.

Po rozegraniu turnieju piłkarskiego na dziewięciu (!) boiskach równocześnie, przyszedł czas na wręczenie gadżetów. Były medale, workoplecaki, frisbee, opaski odblaskowe, tak więc każdy z uczestników wyszedł z prezentem w dłoni. W trakcie imprezy przez „Orlik Arenę” przewinęło się ponad 200 uczestników.

Reklama

– Serdecznie dziękujemy wszystkich dzieciom, trenerom, wolontariuszom, rodzicom i gościom za odpowiedź na nasze zaproszenie i dołożenie swojej cegiełki do tego pięknego wydarzenia. Biało-czerwone świętowanie połączone z pomocą dla dzieci z Ukrainy, dla których zbieraliśmy datki, pokazuje, że sport nie dzieli tylko łączy i wspiera najbardziej potrzebujących

– podsumował H. Łaskarzewski.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/07/2024 14:36
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama