W Zespole Szkół Publicznych w Baszni Dolnej odbyła się IV Akcja Charytatywna na rzecz Małych Przyjaciół Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Akcja bardzo udana, bo młodzi ludzie zebrali łącznie 7 tys. 820 zł.
Każda z czterech dotychczas zorganizowanych akcji miała swój wyjątkowy scenariusz i oprawę. Tym razem był to Stumilowy Las, do którego wszystkich dzieci zapraszał Kubuś Puchatek i jego przyjaciele.– Celem tej uroczystości było pozyskanie funduszy na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. W każdym roku staramy się pozyskiwać coraz więcej fanów, firm, instytucji, szkół, którzy bezinteresownie włączą się w pomoc małym pacjentom. Staramy się wpajać naszym uczniom, że okazywanie serca innym daje dużą przyjemność. Niesienie pomocy potrzebującym daje siłę, poczucie spełnienia i wzmacnia poczucie wartości – powiedział dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej Bolesław Dydyk.
– Sprawdza się mądrość życiowa, że ziarenka dobroczynności zasiane w dzieciach przez lata kiełkują w szkole, a plony wydają w życiu dorosłym. Czujemy ogromną satysfakcję, że udało nam się zebrać pokaźną kwotę prawie ośmiu tysięcy złotych, która i tak jest kroplą w morzu potrzeb. Dodatkowo na potrzeby małych pacjentów przekazano dary rzeczowe, takie jak zabawki, gry, przybory szkolne czy środki czystości – wyliczyła jedna z głównych organizatorek Barbara Dydyk.
Oczywiście sukces nie byłby możliwy, gdyby w akcję nie włączyło się tak wiele szkół, instytucji czy osób prywatnych. ZSP w Baszni Dolnej przygotował przedstawienie i poczęstunek, a zebrani goście odpowiedzieli na zaproszenie w myśl zasady, że „to, co dam dziś z siebie, powróci kiedyś z nawiązką”.
Honorowym patronatem przedsięwzięcie objął wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, a uczestniczyli w nim m.in.: prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie Janina Jaroń, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Adam Sobczak czy radny sejmiku wojewódzkiego Andrzej Nepelski. Młodzież całym sercem zaangażowała się w przygotowanie tej uroczystości, a byli to uczniowie klas: IV i V szkoły podstawowej oraz IIa, IIb i III gimnazjum, pracujący pod kierunkiem: Ireny Kindrat, Barbary Dydyk i Elżbiety Szczybyło. Przysmaki przygotowała Ewa Pietraszek ze swoją ekipą.
Sponsorzy i darczyńcy:
Urząd Gminy w Lubaczowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Nadleśnictwo Lubaczów, Club SKR Obsza, MDK Lubaczów, PKO BP SA oddział Lubaczów, PPP Lubaczów, LO im. T. Kościuszki w Lubaczowie, Zespół Szkół w Oleszycach, ZSP w Młodowie, SSPzOP w Załużu, ZSP w Lisich Jamach, SP w Krowicy Samej, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze