Reklama

Spotkali się w... Stumilowym Lesie

W Zespole Szkół Publicznych w Baszni Dolnej odbyła się IV Akcja Charytatywna na rzecz Małych Przyjaciół Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Akcja bardzo udana, bo młodzi ludzie zebrali łącznie 7 tys. 820 zł.

Każda z czterech dotychczas zorganizowanych akcji miała swój wyjątkowy scenariusz i oprawę. Tym razem był to Stumilowy Las, do którego wszystkich dzieci zapraszał Kubuś Puchatek i jego przyjaciele.

– Celem tej uroczystości było pozyskanie funduszy na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. W każdym roku staramy się pozyskiwać coraz więcej fanów, firm, instytucji, szkół, którzy bezinteresownie włączą się w pomoc małym pacjentom. Staramy się wpajać naszym uczniom, że okazywanie serca innym daje dużą przyjemność. Niesienie pomocy potrzebującym daje siłę, poczucie spełnienia i wzmacnia poczucie wartości – powiedział dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej Bolesław Dydyk.
– Sprawdza się mądrość życiowa, że ziarenka dobroczynności zasiane w dzieciach przez lata kiełkują w szkole, a plony wydają w życiu dorosłym. Czujemy ogromną satysfakcję, że udało nam się zebrać pokaźną kwotę prawie ośmiu tysięcy złotych, która i tak jest kroplą w morzu potrzeb. Dodatkowo na potrzeby małych pacjentów przekazano dary rzeczowe, takie jak zabawki, gry, przybory szkolne czy środki czystości – wyliczyła jedna z głównych organizatorek Barbara Dydyk.
Oczywiście sukces nie byłby możliwy, gdyby w akcję nie włączyło się tak wiele szkół, instytucji czy osób prywatnych. ZSP w Baszni Dolnej przygotował przedstawienie i poczęstunek, a zebrani goście odpowiedzieli na zaproszenie w myśl zasady, że „to, co dam dziś z siebie, powróci kiedyś z nawiązką”.
Honorowym patronatem przedsięwzięcie objął wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, a uczestniczyli w nim m.in.: prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie Janina Jaroń, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Adam Sobczak czy radny sejmiku wojewódzkiego Andrzej Nepelski. Młodzież całym sercem zaangażowała się w przygotowanie tej uroczystości, a byli to uczniowie klas: IV i V szkoły podstawowej oraz IIa, IIb i III gimnazjum, pracujący pod kierunkiem: Ireny Kindrat, Barbary Dydyk i Elżbiety Szczybyło.  Przysmaki przygotowała Ewa Pietraszek ze swoją ekipą.

Sponsorzy i darczyńcy:
Urząd Gminy w Lubaczowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Nadleśnictwo Lubaczów, Club SKR Obsza, MDK Lubaczów, PKO BP SA oddział Lubaczów, PPP Lubaczów, LO im. T. Kościuszki w Lubaczowie, Zespół Szkół w Oleszycach, ZSP w Młodowie, SSPzOP w Załużu, ZSP w Lisich Jamach, SP w Krowicy Samej, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama