Od 2009 roku w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu odbywają się „Spotkania ze sztuką” adresowane do najmłodszych. W ramach całorocznych zajęć dzieci uczą się różnych technik plastycznych i poznają sztukę współczesną. Zwykle w czerwcu organizowana jest wystawa prac młodych plastyków, będąca podsumowaniem minionego roku szkolnego. W tym roku pandemia koronawirusa przerwała zajęcia, ale prace, które zostały wykonane do marca, można było oglądać na okolicznościowej wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej.
W wystawie udział wzięli: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 – Lena Bal, Malwina Baran, Emilia Bodnar, Arleta Bratuś, Kinga Cypryło, Maja Dąbrowska, Maria Dryniak, Oliwia Dryniak, Zuzanna Falger, Sebastian Fall, Julia Furtak, Laura Gazdowicz, Malwina Głowniak, Aleksander Kokoszka, Maja Kosterkiewicz, Lena Kowalik, Julia Mendychowska, Dorota Nowak, Małgorzata Opaluch, Małgorzata Paja, Gabriela Paryniak, Paulina Paryniak, Julia Pieczko, Lena Piejko, Justyna Pijanowska, Milena Podwyszyńska, Hana Shaban, Lena Skwarczyńska, Andżelika Stec, Natalia Sura, Amanda Szubert, Zuzanna Śliwa, Aleksandra Wiatrowska, Berenika Wiśniowska, Milena Wiśniowska, Natalia Wołoszyn, Klara Wzorek, Maria Zakielarz, Dalia Zelman, Martyna Żygała; uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 – Yaryna Brodovych, Borys Brodzicki, Kajetan Głuszko, Szymon Grad, Sabina Hrycelak, Oliwia Kopeć, Julia Leś, Gabriel Nowakowski, Viktoria Pawlust, Kinga Potocka, Zuzanna Pusz, Emilia Wiśniewska.
Ponadto zaprezentowano też prace nieco młodszych dzieci z Przedszkola nr 11. Wśród młodych artystów znaleźli się: Amelia Turczyn, Antonina Jarosz, Adela Defoe, Ignacy Milo, Karolina Muzyczka, Vanessa Przetacznik, Kacper Raczkowski, Anna Włoch, Maria Zarańska, Emilia Fortuna.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze