Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odpowiadający m.in. za kontakty z samorządami spotkał się w piątek 4 marca z przedstawicielami gmin, miast i urzędów powiatowych z rejonu Jarosławia, Przeworska i Lubaczowa. Dera przyjechał do Jarosławia na zaproszenie starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana.
Na spotkaniu poruszono sprawy samorządów oraz problemy z jakimi borykają się gminy i powiaty. Minister zwracał uwagę na bariery z jakimi spotykają się samorządowcy. Pod rozwagę poddawał istnienie powiatów liczących mniej nniż 100 tys. mieszkańców oraz sposób powoływania starosty. Poruszał kwestie oświatowe, nieodpłatnej pomocy prawnej i programu 500+.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze