Były spływy kajakowe, pływanie na Sanie pontonem, ale i dmuchane zjeżdżalnie czy wata cukrowa. Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” wznawia działalność po zniesieniu obostrzeń związanych z koronawirusem COVID-19.
Od 4 maja br., czyli momentu, kiedy został wprowadzony kolejny etap odmrażania sportów w związku z COVID-19, członkowie stowarzyszenia niezwłocznie ruszyli z projektem „Dni Otwarte Przystani Wodnej Róża Wiatrów”, w ramach których został zorganizowany „Tramwaj Wodny”, czyli bezpłatne spływy kajakowe rzeką San z Krasiczyna i Ostrowa do przystani wodnej przy ul. 22 Stycznia. Podsumowaniem przedsięwzięcia był Dzień Dziecka pod Żaglami[paywall].
– W związku z tym, że nadal obowiązują obostrzenia co do liczby osób mogących uczestniczyć w imprezach zbiorowych, nasz Dzień Dziecka podzieliliśmy na dwa terminy – 7 i 14 czerwca – wyjaśnił kpt. Jacek Podwyszyński, wiceprezes stowarzyszenia. – Zarówno podczas pierwszej niedzieli, jak i drugiej wszyscy chętni mogli wziąć udział w spływach kajakowych z Krasiczyna do przystani wodnej, a najmłodsi popływać pontonem po rzece San. Na co dzień jest on wykorzystywany do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom podczas odbywających się na wodzie zajęć szkółki żeglarskiej Optimist. Były oczywiście dmuchane zjeżdżalnie czy kultowa wata cukrowa – dodał.
„Róża Wiatrów” trafiła w dziesiątkę, jeśli chodzi o „Tramwaj Wodny”. – Jest naprawdę bardzo duże zainteresowanie mieszkańców. „Tramwaj Wodny” działać będzie do końca sezonu. Bezpłatnie będzie można popływać kajakiem na trasie Krasiczyn – Przemyśl, Przemyśl – Wyszatyce czy Przemyśl – Jarosław – powiedziała kpt. Agnieszka Kowaliw, prezes stowarzyszenia. – W sezonie letnim uruchomimy także, głównie dla najmłodszych z rodzicami, krótkie spływy kajakowe z osiedla Kmiecie do przystani wodnej – podsumowała.
Partnerami przedsięwzięcia są: Urząd Miasta Przemyśla, Zarząd Województwa Podkarpackiego i BricoMarche Przemyśl.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze