Reklama

Środek sezonu, a schodki na Zniesieniu aż proszą się o remont

O pozostawiającym wiele do życzenia stanie drewnianych schodków na Zniesieniu pisaliśmy w ubiegłym roku. Wówczas ze strony magistratu padło zapewnienie, że obejmujące je prace remontowe będą wykonywane stopniowo, w miarę możliwości finansowych miasta. – Mamy środek sezonu turystycznego, a stan niektórych drewnianych elementów schodków jest fatalny. Po niektórych trudno wejść, a jeszcze gorzej zejść – usłyszeliśmy niedawno od mieszkańca, alarmującego nas o pilnej potrzebie remontu drewnianych konstrukcji.

Okolice Krzyża Zawierzenia i Kopca Tatarskiego są miejscem sprzyjającym spacerom i aktywnemu wypoczynkowi, więc nie ma w tym nic dziwnego, że co jakiś czas mieszkańcy zgłaszają nam dotyczące ich sygnały.

W tym sezonie znów pojawiły się głosy, że schodki znajdujące się na ścieżkach okalających Kopiec są w coraz gorszym stanie.

– Zniesienie to dobre miejsce na weekendowe spokojne popołudnie czy na wieczorny spacer. Znajdujący się tu tor saneczkowy cieszy się zainteresowaniem klientów i przynosi zyski. Wiele osób odwiedzających go korzysta również z możliwości pospacerowania w tej okolicy. W sezonie pojawia się sporo turystów, którzy zjeżdżają do Przemyśla między innymi z Bieszczadów, gdzie wypoczywają. Na usta aż ciśnie się pytanie, dlaczego tereny wokół Krzyża Zawierzenia i Kopca Tatarskiego nie są należycie zadbane. Większość schodków znajdujących się na ścieżkach jest w marnym stanie, a mamy przecież środek sezonu. W jednym[paywall] miejscu widać wykonane najprawdopodobniej niedawno prace. Ale w innych część palików jest tak przechylona, że trzeba korzystać z wejścia czy zejścia bardzo ostrożnie, najlepiej trzymając się poręczy. W niektórych schodkach są ubytki, tak samo w drewnianej kładce, na której powiewają resztki taśmy ochronnej, którą pewnie konstrukcja była zagrodzona z racji niebezpieczeństwa. Obok w oczy rzuca się zdezelowana ławka bez oparcia. Ona być może stała się obiektem działania złomiarzy – opisuje stan wspomnianego miejsca Czytelnik.

– Nie widać w tym miejscu ręki gospodarza – dodaje.

Stan miejskich finansów będzie decydujący

Sprawdziliśmy. Rzeczywiście, w jednym miejscu widać świeże ślady wykonanych prac, ale w innych drewniane konstrukcje należałoby poddać pilnemu przeglądowi, remontowi i konserwacji. Dlaczego tego nie zrobiono przed wakacjami?

O wspomniane kwestie i plany remontowe obejmujące schodki i kładki, stanowiące część ścieżek spacerowych wokół Kopca Tatarskiego, zapytaliśmy w przemyskim magistracie.

– Stopniowo poprawiamy stan ścieżek terenowych w pobliżu fortu, które ze względu na ich konstrukcję z czasem ulegają degradacji. W ubiegłym roku naprawiony został jeden z drewnianych mostków, w tym roku wyremontowany zostanie kolejny – zapewnił Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

– Naprawy wymagają oczywiście także schody terenowe – kilka dni temu Zakład Usług Komunalnych wyremontował jedne z nich, prowadzące na boisko w pobliżu parkingu na Zniesieniu. Prace w tym roku będą prowadzone nadal w miarę posiadanych pieniędzy – ich brak w budżecie to oczywiście jedyny powód, dla którego remont ten nie został przeprowadzony przed sezonem turystycznym – usłyszeliśmy.


fot.Urszula Gielo
W drewnianej kładce także są ubytki.

Reklama


fot.Urszula Gielo
Zdezelowana ławka stała się być może obiektem działania złomiarzy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-08-17 17:07:15

    Nie jest aż tak źle.Jedne udało się wyremontować. Doskonale to widać z amfiteatru.Pachną świeżością.Można nawet po nich przejść zbytnio nie ryzykując.A na pozostałych bez zmian.U niektórych ciśnienie wyraźnie  skacze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Heniek - niezalogowany 2021-08-17 22:39:34

    Bardzo uniwersalna ławka może posłużyć za wychodek  wychodek jest szczelina tylko parawanu brakuje  nowy trend na łonie natury 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    TW - niezalogowany 2021-08-17 23:56:34

    To drewno jest widocznym symbolem upadku człowieka, którego nikt nie zatrudni jak go wkrótce prąd kopnie,  by nie odstraszał klientów.  Nawet mu różaniec w tym nie pomoże.  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama