Feliks Sieradzki, pierwszy właściciel motocykla marki Harley w Jarosławiu, obchodził w sobotę, 9 lipca, setne urodziny. Jak przystało na zagorzałego fana jednośladów, przyjechał na jubileuszową mszę motocyklem. Wprawdzie już jako pasażer. Kierowcą był jego syn.
Stulatek spotkał się po mszy z przyjaciółmi w parafialnej kawiarence, działającej przy kościele pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu.
– Jubilat urodził się 9 lipca 1916 roku w Nowotańcu koło Sanoka. 26 grudnia 1944 roku zawarł związek małżeński z jarosławianką i już pozostał w naszym mieście. Przez prawie pół wieku, aż do 1996 roku, prowadził własną działalność gospodarczą – warsztat wulkanizacyjny, początkowo przy ulicy Trybunalskiej, następnie przy Opolskiej – informuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.
Stulatek ma czwórkę dzieci: Barbarę, Janusza, Grażynę i Marię, dziesięcioro wnucząt oraz dwanaścioro prawnucząt.

fot.UM Jarosław
Jubileuszowe zdjęcie z rodziną i miłośnikami motocykli.
– W Jarosławiu mamy 8 mieszkańców, którzy ukończyli 100 lat. W tym gronie jeden jarosławianin ma 103 lata, jarosławianka 102 lata, troje mieszkańców ma 101 lat, a setne urodziny w tym roku, poza panem Feliksem, świętują jeszcze dwie osoby – podsumowuje I. Kmiecik.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze