Reklama

Sto lat pana Feliksa

16/07/2016 13:48

Feliks Sieradzki, pierwszy właściciel motocykla marki Harley w Jarosławiu, obchodził w sobotę, 9 lipca, setne urodziny. Jak przystało na zagorzałego fana jednośladów, przyjechał na jubileuszową mszę motocyklem. Wprawdzie już jako pasażer. Kierowcą był jego syn.

Stulatek spotkał się po mszy z przyjaciółmi w parafialnej kawiarence, działającej przy kościele pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu.

– Jubilat urodził się 9 lipca 1916 roku w Nowotańcu koło Sanoka. 26 grudnia 1944 roku zawarł związek małżeński z jarosławianką i już pozostał w naszym mieście. Przez prawie pół wieku, aż do 1996 roku, prowadził własną działalność gospodarczą – warsztat wulkanizacyjny, początkowo przy ulicy Trybunalskiej, następnie przy  Opolskiej – informuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.

Reklama

Stulatek ma czwórkę dzieci: Barbarę, Janusza, Grażynę i Marię, dziesięcioro wnucząt oraz dwanaścioro prawnucząt.


fot.UM Jarosław
Jubileuszowe zdjęcie z rodziną i miłośnikami motocykli.

– W Jarosławiu mamy 8 mieszkańców, którzy ukończyli 100 lat. W tym gronie jeden jarosławianin ma 103 lata, jarosławianka 102 lata, troje mieszkańców ma 101 lat, a setne urodziny w tym roku, poza panem Feliksem, świętują jeszcze dwie osoby – podsumowuje I. Kmiecik.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama