Reklama

Stok narciarski na Zniesieniu ponownie otwarty [ZDJĘCIA]

Dzisiaj, 9 lutego br., po kilku dniach intensywnego naśnieżania, stok narciarski na przemyskim Zniesieniu został ponownie otwarty. Ponownie, bo pierwsza inauguracja odbyła się 25 stycznia br. Niestety, dodatnie temperatury sprawiły, że po dwóch dniach musiał zostać zamknięty. Może tym razem aura okaże się łaskawsza.

Za pierwszym razem warunki atmosferyczne dla naśnieżania także nie były sprzyjające, ale się udało  na tyle naśnieżyć trasy zjazdowe, że amatorzy „białego szaleństwa” mogli szusować. Naśnieżanie było możliwe dzięki kilku kolejnych nocy, podczas których temperatura spadała poniżej zera. Żmudne prace nad przygotowaniem tras trwały od początku stycznia br. Niestety, potem plusowe temperatury, także w nocy, zniweczyły cały trud.

Ale ekipa POSiR-u się nie poddała. Podjęła kolejną próbę uruchomienia stoku. To się udało. Oby na dłużej, bo 17 lutego br. na Podkarpaciu ruszają dwutygodniowe ferie zimowe. Przeglądając długoterminowe prognozy pogody, jest to całkiem realne.

Reklama

Do ponownego otwarcia trasy zjazdowej doszło dzisiaj, 9 lutego br., o godzinie 11. Czynna jest kolej krzesełkowa górna. Do dyspozycji narciarzy dostępne są dwie wypożyczalnie sprzętu, szkółka narciarska i bar przy Oślej Łączce. Cennik znajduje się na stronie internetowej POSiR. Parking dostępny jest przy górnej stacji stoku narciarskiego, który codziennie czynny jest od godziny 9 do godziny 21.

Zapraszamy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/02/2025 14:46
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama