Reklama

Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej w Przemyślu postawione w stan likwidacji

Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej w Przemyślu postawione zostało w stan likwidacji.

Stowarzyszenie powstało w 1994 roku. Ponad pół setki członków przez lata wykonywało znakomitą pracę na rzecz osób chorych. Jego misją było udzielanie wszechstronnej pomocy: medycznej, psychicznej, społecznej i duchowej ludziom w terminalnej fazie choroby zawałowej oraz wspieranie rodzin chorych.

Opiekę w domu chorego świadczyły osoby chętne do niesienia bezinteresownego wsparcia w zakresie leczenia, pomocy pielęgniarskiej, rehabilitacyjnej, duchowej i socjalnej. Przez wiele lat prezesem instytucji była Barbara Różycka, której celem było utworzenie w Przemyślu hospicjum.
Przez pewien czas ze stowarzyszeniem współpracował obecny ordynator oddziału intensywnej opieki medycznej Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu dr Ryszard Kołakowski. – To była inicjatywa oddolna, działająca na zasadzie wolontariatu. Prowadzili między innymi poradnię leczenia bólu. Kiedy nastały kasy chorych, poradnię zlikwidowano. Powstała jedna, w Rzeszowie – wyjaśnił.
Hospicjum w Przemyślu powstało na przełomie wieków, przy nim działa poradnia leczenia bólu. Dzięki temu osoby chore mają kompleksową opiekę. Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej powoli naturalnie wygasało. Ostatecznie zostało postawione w stan likwidacji.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2015-05-10 20:58:47

    >Ponad pół setki członków przez lata wykonywało znakomitą pracę na rzecz osób chorych.<No i co? Ludzie przestali chorować na raka? Przestali umierać w Przemyślu? Czy "burżujom" na pensje 50 tysięczne brakuje?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    katka - niezalogowany 2015-05-11 16:47:56

    Nie, nie oszukujmy się, wszystko co nfz plus szpital na Monte cassino nie cieszy się zbyt dobrą renomą..ludzie z tego typu "schorzeniami " jeżdżą do Brzozowa, aczkolwiek wszystko i tak w rękach Boga

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Aga - niezalogowany 2015-05-12 11:31:22

    Wiele osób choruje w Przemyslu na nowotwór.Niektórych nie stać na to aby leczyć sie w Brzozowie nie stac ich na dojazdy a bardzo często jest tak  że ich stan na to nie pozwala więc leczą sie na miejscu.Wiadomo że nie są to warunki takie jak w Brzozowie ale każdy chce żyć więc walczy. Pytanie teraz czy bedzie mial mozliwość na walkę z rakiem w Przemyślu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości