Przepracowanie, za mało pielęgniarek i lekarzy, straszenie personelu – to zdaniem pracowników aktualna sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Żurawicy.
Zatrudnieni w szpitalu psychiatrycznym w Żurawicy twierdzą, że jedynie słowa strach, niepewność i obawa oddają w pełni klimat sytuacji panującej w placówce, od kiedy jej dyrektorem jest Mariusz Kwaśny. „(..) Jedyną, jaką zna i praktykuje formą rozmowy z podległym personelem jest zastraszanie[paywall] kodeksem pracy i artykułami dotyczącymi zwolnienia dyscyplinarnego” – piszą autorzy anonimowego listu, który dotarł do naszej redakcji. „Zdecydowanie można stwierdzić, iż Pan Mariusz Kwaśny stosuje mobbing. Personel, szczególnie biały, traktowany jest jakby pracował w obozie pracy” – kontynuują.
fot.Paweł Bugira
Krzysztof Gwóźdź, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przyznaje, że kadra pielęgniarska się kurczy.

fot.Paweł Bugira
Dyrektor Mariusz Kwaśny zapewnia, że żaden z zarzutów nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pan redaktor powinien pisać powieści fantastyczne ,bo z rzeczywistością ma problemy .Za poprzedniej dyrekcji to był dopiero cyrk,obóz i horror w jednym
M. Kwaśny nigdy nie zrobiłby niczego co łamałoby istniejące prawo, tym bardziej prawo pracy a o ile wiem jest osobą bardzo wymagajaca, i zapewne wymaga tylko od pracowników wypełniania zakresu swoich obowiązków i to boli zapewne niektórych, stad anonimowy list. Skoro tak jest stosowany mobbing i łamane prawo to dlaczego nie podpisano sie pod listem?? W Zurawicy zawsze personel miał cos do powiedzenia w stosunku do dyrekcji, to nie pierwszy raz....widac tacy ludzie i zawsze beda niezadowoleni ...jakos trudno im zobaczyć ze pojawiły sie premie, ze szpital ma dodatni wynik finansowy...
Kolejny istotny i powazny temat dostepny odplatnie. Czy w tej redakcji pracuja sami debile ?
trudno podpisac sie pod listem w sytuacji zastraszania , rozumiem tych ludzi a pani byc moze z osobistej sympatii fruwa w obloczkach , premie? dodatni wynik finansowy szpitala ? dla kogo to jest dobra sytuacja? tylko dla pana Kwasnego i moze dla pani...zyje sie przez caly rok za pieniadze , idiotyczna obrona
prawo pracy obowiazuje kazdego pracownika ,to ze pan Kwasny go nie lamie to dobrze szczegolnie dla niego , lecz sposob traktowania pracownikow przez niego jest dramatyczny, to tyran ,niby kulturalny a brak mu kultury , znam ludzi na podobnych stanowiskach i sa normalni w rozmowie w postepowaniu a tego panu Kwasny niestety brakuje, nie nadaje sie na takie stanowisko gdzie pracuje sie z ludzmi , ktorych nie wolno ponizac !!!!!!!!!!!!przestrzeganie prawa a traktowanie podwladnych to dwa rozne tematy
ten pan Kwasny to spwcuficzny czlowiek moze samotny i dlatego tak okrutny ?moze jak sie z kms zwiaze to latwiej mu bedzie rozmawiac z ludzmi ....
no i pracownicy dopieli swego i wyrzucili pana Kwasny , szkoda faceta do specyficznego srodowiska , tych ludzi nie obowiazuje prawo ,przepisy. Lapowkarstwo to ich zywiol !!!zNiech szuka pracy jak najdalej od sluzby zdrowia ...
e tam szkoda ma to bo zapracowal na zwolnienie nieciekawy czkowiek , dlugon jest normalny rozmawia jak z czlowiekiem sie rozmawia. p Kwasny tego nie potrafi , wspolczucia dla kolejnych ofiar w kolejnej pracy
zamknąć szpital a lekarzy wywalić niech nie trują ludzi
Pan redaktor powinien pisać powieści fantastyczne ,bo z rzeczywistością ma problemy .Za poprzedniej dyrekcji to był dopiero cyrk,obóz i horror w jednym
M. Kwaśny nigdy nie zrobiłby niczego co łamałoby istniejące prawo, tym bardziej prawo pracy a o ile wiem jest osobą bardzo wymagajaca, i zapewne wymaga tylko od pracowników wypełniania zakresu swoich obowiązków i to boli zapewne niektórych, stad anonimowy list. Skoro tak jest stosowany mobbing i łamane prawo to dlaczego nie podpisano sie pod listem?? W Zurawicy zawsze personel miał cos do powiedzenia w stosunku do dyrekcji, to nie pierwszy raz....widac tacy ludzie i zawsze beda niezadowoleni ...jakos trudno im zobaczyć ze pojawiły sie premie, ze szpital ma dodatni wynik finansowy...
Kolejny istotny i powazny temat dostepny odplatnie. Czy w tej redakcji pracuja sami debile ?