Umiejętnie zaatakować koalicję rządzącą, lepiej zorganizować struktury partii w mieście, wyłonić dobrego lidera – taki przekaz płynie z pisma, które rzekomo jest strategią PiS na przejęcie władzy w mieście. Dokument opublikował na facebooku klub radnych Wspólnie dla Przemyśla. Od realizacji tej strategii odcina się pełnomocnik PiS w Przemyślu Piotr Pilch, a autor pisma podkreśla, że są to prywatne zapiski, które zostały podstępnie wykradzione.
„Zgodnie z poleceniem przedstawiam wstępną strategię dotyczącą przeprowadzenia zmian organizacyjnych w przemyskim PIS-ie pod kątem przejęcia władzy w Radzie Miejskiej oraz na stanowisku Prezydenta Miasta Przemyśla” – tak autor dokumentu rozpoczyna kilkunastostronnicowy opis problemów i propozycji (zachowujemy pisownię oryginalną). Dokument adresowany jest do posła Marka Kuchcińskiego.
„Doprowadzenie do zmian w radzie należy wcześniej przygotować pod kątem merytorycznym i medialnym. Powinno się umiejętnie zaatakować[paywall] Ewę Sawicką i koalicję rządzącą Przemyślem cedując winę za złe wykonywanie swoich obowiązków, żeby ludzie wiedzieli, że mieliśmy powody” – radzi. „Należy również przygotować się na starcie z Bakunem w sytuacji przejęcia rady tj. jak go zmusić do konkretnych ustępstw. On musi być świadomy sytuacji, że sam nic nie wskóra” – wskazuje.
Autor tekstu sugeruje także, jak poprawić organizację w lokalnych strukturach PiS i wskazuje, jakie błędy popełnia partia. Jednym z nich jest słaba aktywność w mediach społecznościowych, z czym natomiast – jak zauważa autor – świetnie sobie radzi Wojciech Bakun i jego zwolennicy. „Naszą medialną nieporadność obracają przeciwko nam szyderstwami. A milczymy a to dodatkowo ludzi zniechęca!” – czytamy.
Wydrukowane skany strategii otrzymał jeden z radnych klubu Wspólnie dla Przemyśla (WdP). Koperta przyszła na adres urzędu miejskiego. – Ten tekst układa się w spójną całość. Jest to strategia, która jest realizowana przez PiS – komentuje Marcin Kowalski, przewodniczący klubu radnych WdP. – Ze strony przewodniczących Regii Civitas i PiS-u cały czas słyszymy słowa o współpracy, szacunku, ale są to kłamstwa i zwykły populizm. Gdy spojrzymy jak na sesjach traktowany jest prezydent, można stwierdzić, że ten dokument jest prawdziwy – dodaje.
Zapewnia jednak, że on i jego klub cały czas są otwarci na współpracę z każdym ugrupowaniem. – Ten dokument tego nie zmieni, ale jesteśmy w szoku, jak można stworzyć taką strategię, żeby zdobyć władzę za wszelką cenę – mówi.
Sprawa ma zostać zgłoszona do prokuratury, natomiast grupa posłów ma na Komisji Etyki Poselskiej zwrócić się do Marka Kuchcińskiego z pytaniem o to, czy otrzymał takie pismo.
W opublikowanych materiałach pojawiają się nazwiska nie tylko znanych działaczy PiS, ale również innych osób, które w różny sposób współpracowały lub współpracują z partią. Wymieniony jest m.in. biznesmen Krzysztof Kuncelman.
– Dziś każdy na każdego może napisać co chce, jednak podawanie tego do publicznej wiadomości i to przez osoby publiczne, to ewidentne naruszenie prawa wobec mnie jako osoby prywatnej. Konsultuję tę sprawę ze swoim prawnikiem, prawdopodobnie sprawa trafi do sądu – komentuje.
Odnosząc się do zawartych w tekście informacji, zaznacza, że nie jest i nigdy nie był członkiem żadnej partii politycznej. – To już nie pierwszy raz, kiedy słyszę o sobie różne „rewelacje”. Nie wiem czego jest to wynikiem, nie chciałbym używać słowa „zazdrość”. Ale faktycznie, odniosłem sukces w biznesie na skalę ogólnopolską. Jestem przedsiębiorcą, pracodawcą od ponad 25 lat – mówi.
Przyznaje natomiast, że zarówno Lucynę Podhalicz, jak i Piotra Pilcha. – Sam zaproponowałem pomoc w trakcie kampanii wyborczej podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Pani Lucyna ją przyjęła. Moje zaangażowanie polegało jedynie na czasowym udostępnieniu pomieszczeń biurowych, jakimi dysponuję oraz pomoc w umiejscawianiu plakatów wyborczych – mówi.
Odnosi się także do informacji o tym, że jest jednym z redaktorów strony Obywatelska Kontrola Władz Podkarpacia. – Jeśli chodzi o Stowarzyszenie OKWP, to byłem jednym z jego współzałożycieli, pełniących funkcję doradczą. Jeszcze w 2018 roku w październiku zwróciłem się w imieniu stowarzyszenia do ówczesnego prezydenta Roberta Chomy z zapytaniem o możliwość używania herbu Przemyśla w logo stowarzyszenia. Pan Choma odpowiedział, że nie musi udzielać takiego pozwolenia, ponieważ w logo zawarto jedynie elementy herbu, więc nie ma takiej potrzeby. Ze względu na pochłaniające mnie sprawy związane z biznesem, zmuszony byłem jednak odstąpić od tej współpracy. Z tego co wiem, dziś stowarzyszenie, nadal nieformalne, ma od dawna inną nazwę i tworzy je dość szerokie grono mieszkańców naszego miasta – mówi.
Od znajomości wspomnianej strategii i jej realizacji odcina się pełnomocnik PiS w Przemyślu Piotr Pilch. – Nie znam treści tego pisma, nigdy go nie widziałem. Istnieje wolność słowa i każdy może pisać, co chce. Oczywiście, celem każdego ugrupowania jest dojście do władzy, ale nie można tego robić wszelkimi metodami – mówi.
Wicemarszałek województwa dziwi się, że radny, który otrzymał skany pisma, upublicznił je. – Pytanie, czy jest upoważniony do upubliczniania tych treści, zwłaszcza nazwisk. To rodzi wątpliwość w poufność korespondencji z urzędem i radnymi. Takie zachowanie nie jest w porządku i będziemy je analizować pod kątem prawnym – dodaje.
Zdaniem M. Kowalskiego nie doszło do naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych, ponieważ „praktycznie wszyscy są osobami publicznymi”.
Autorem tekstu jest były prezes PGM Tomasz Zaleszczyk. Jak sam zaznacza w wydanym oświadczeniu, obecnie jest osobą prywatną i mieszkańcem Przemyśla. Opisywaną strategię nazywa prywatnymi zapiskami i przemyśleniami, „które zostały podstępnie wykradzione”.
„Opublikowane przez klub radnych Kukiz 15 „Wspólnie dla Przemyśla” moje prywatne materiały nigdy nie zostały przeze mnie upublicznione gdziekolwiek, ani nie zostały złożone w jakiejkolwiek instytucji, urzędzie czy biurze poselskim. Nie mogę też potwierdzić w całości autentyczności wszystkich spisanych tam treści, spisane są pismem komputerowym i skserowane – mogły zostać przerobione w dowolny sposób poprzez osoby stojące za tym procederem” – napisał.
Stwierdza, że prezydentowi Bakunowi i radnym Wspólnie dla Przemyśla towarzyszy hasło „Stop brudnej kampanii”, a tymczasem sami prowadzą brudną kampanię, publikując prywatne zapiski i dane osobowe osób prywatnych.
„Rozważam skierowanie w tej sprawie kroków prawnych do stosownych instytucji z uwagi na złamanie przepisów prawa w zakresie bezprawnego ujawnienia danych osobowych, tajemnicy prywatnej korespondencji, czy po prostu przestępstwa kradzieży” – napisał T. Zaleszczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Za opracowanie planu którego realizacja okazała się skuteczna gościowi należy się pochwała partyjna a może jakieś stanowisko w nagrodę?Z punktu widzenia mieszkańca miasta to działanie potwierdza moje przekonanie że ten model demokracji jest zgnilizną. Zgnilizną polegającą na zdobyciu władzy w celu jej wykorzystania dla własnego interesu członków partii.
Dramat, ale mimo takiej kompromitacji dalej go realizują...
Prywatne zapiski, a scenariusz sprawdza się punkt po punkcie.
Co za kanalia, karierowicze, dla nich nic nie jest ważne tylko kariera i kasa. Jak to powiedział Pan Z. w swoim raporcie ,,nikt za darmo na 100% nie będzie pracował" dla partii i to się potwierdza. Rządni władzy nawet skłonni są rozbić małżeństwo tylko żeby osiągnąć swój cel. WSTYD !!!!! Może wreszcie ten naród z Przemyśla przejrzy na oczy, że oni w ogóle nie chcą nic zrobić dla tego pięknego miasta i robią wszystko aby Prezydent też nic nie zrobił. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ bo rozwalają wszystko w Przemyślu.
Patologia i Synekury. Towarzysze "szmaciaki" po WUML-ach , tajnych kompletach , przescigujac się w lizusostwie wobec szeregowego posła "sprawdzają się na różnych odcinkach" czyt. Synekurach.
Chciałbym poinformować Państwa, iż pod linkiem: https://www.facebook.com/WspolnyPrzemysl/dostępne są zdjęcia dokumentów, takie "prywatne zapiski" jednego z lokalnych polityków (mieszkańca miasta), dotyczące tego jak możnaby przejąć władzę w Przemyślu.Prywatne... Ciekawe, że pierwsze już zdanie zaczyna się od słów: "Zgodnie z poleceniem".Przed dyskusją warto przeczytać oryginały
Uważam, że nawiększa pochwała (może nawet uścisk dłoni Prezesa) należy się radnym, którzy doprowadzili do zmiany sił w Radzie Miasta. Za poświęcenie, realizm i oddanie dla partii.
Na końcu swoich wszystkich "prywatnych notatek" Pan Zaleszczyk wysuwa skromnie sugestię, iż widziałby swoją rolę w jakiejś spółce skarbu państwa, oczywiście nie na byle jakim stanowisku, a w radach nadzorczych.
Pan Zaleszczyk mógłby teraz być mężczyzną, pokazać klasę i przyznać się, ale on się wypiera. Jaja trzeba mieć, a nie chować głowę w piasek.
Ciekawe co na to wszyscy ludzie, których nazwiska się tam pojawiają, na miejscu Pana Kuncelmana nie byłbym zadowolony, że ujmują mnie w takim bagnie.
Jak to dobrze, że mnie nie ma już w tym mieście.
Jedno można stwierdzić na pewno.Przemyski PiS zachorował i to bardzo poważnie.Trawi go płycizna intelektualna ,Winnych jest wiele czynników i nie koniecznie chorujący zdają sobie z tego sprawę.Zaczeło się niewinnie za poprzedniej ekipy kiedy to wiceprezydenta wsadzono do pierdla i cały urzędniczy swiatek naszego miasta zanosił błagalne modlitwy w sprawie wymienionego w jednym z najbardziej "patriotycznym " kosciele.Kiedy bez oporów ten numerek przeszedł zaczeły sie inne świństwa i swinstewka które już stały sie normą i trwa to do dzisiaj.Przestały obowiązywać zasady moralne,podłość goniła za podłością.Taki stan rzeczy spowodował ,że różnej maści osobnicy widząc w tym swój osobisty a szczególnie finansowy interes zaczeli utożsamiać się z ta organizacją.Efekt .Mamy to co mamy.Żenujący kolejny spektakl z udziałem liderów tym razem pozbawionych wszelkich zasad obowiązujących w cywilizowanym świecie,gdzie kłamstwo jest już cnota i to nie najważniejszą.
A teraz wszyscy wymienieni w tzw. liście powinni bakuniarzom zrobić niespodziankę z art. 267 kk. O! I to by było ciekawe zakończenie tej żenującej przemyskiej aferki. Póki co... Pieniacze cieszą się, że dowalili PiSowi, radny wszystkich mieszkańców leje pifko w grzybku, prezio cieszy się, że usłużni mu bezrefleksyjni partyjniacy tą żałosną publikacją uwiarygodnili jego bajkę o tym że on chce tylko mu nie pozwalają i dalej inwestuje sobie w apartamenta. Miasto tymczasem popada w ruinę stając się jednocześnie pośmiewiskiem całego województwa.
PS. Ronald Reagan: „Politykę uważa się za drugi najstarszy zawód świata. Doszedłem do wniosku, że jest bardzo podobny do pierwszego”. A takie „zaleszczykowe strategie” to polityczna codzienność WSZYSTKICH partii i ugrupowań. Kukizowych również. Niech się nikt nie łudzi, że jest inaczej.
jak to się mówi - mierni, ale wierni
Pozwy do sądu za naruszenie tajemnicy korespondencji i dóbr osobistych. To powinni zrobić. Treść pisma to jedno a wykorzystywanie go i tym samym przenoszenie debaty publicznej na level kryminalno-ściekowy to drugie.
Zero tolerancji dla negatywnych informacji.
Cała prawda o obaleniu w linku https://www.youtube.com/watch?v=6sW_zwf7RFY
Jestem tego samego zdania jeżeli dokumentów nie dostarczył im Stonoga albo ktoś inny z mocnymi papierami (żółtymi) to moga srogo pożałować, że od tak sobie oczernili osoby prywatne
Towarzysze i towarzyszki z Popsuć i Spier...ić od wczoraj okupują kina . Pętla to jest to.
Afera Podkarpacka nr 2 - może przy tej okazji w końcu mieszkańcy miasta dowiedzą się za ile , komu lub gdzie podział się cały majątek zlikwidowanego miejskiego szpitala przy ul.Słowackiego bo to temat tabu?
NO I CYK, DYREKTOR WORDU BEZ KONKURSU , WIERNEMU PISOWCOWI
Nauczyli czytać ale nie nauczyli rozumieć co się czyta ?? Co ma art. 267 kk do tej sytuacji ? Liczyć do 150 też nie nauczyli :)
W piatek w kinie Helios w Przemyślu film "Pętla"
Jakis ty załosny i jeszcze uzywasz nie swojego nazwiska! Moze ciebie dla przykladu ukarac ? Komu sluzysz miastu? Z ktorej strony? Czemu szpital na Monte pobiera doplate na TRZY PLACOWKI gdzie jest tylko dwie?!!! Moze w koncu Bog chce prawdziwej sprawiedliwosci od tych co stoją pod tym haslem i go bezczeszczą?!hm? Pomyslałes o tym madralo? Ech Zaleszczuk czy Zaleszczyk nie pozdrawiam!
Drogi @Tomciu. Art. 267 ma się do tematu jak najbardziej. Ja rozumiem, że język prawniczy jest specyficzny i nie każdy go od razu łapie. Przeczytaj sobie cały art. Za którymś razem być może zaskoczysz. Podpowiem Ci tylko, że w Polsce obowiązują przepisy chroniące poufność korespondencji.@Bajeczko. Twoja ksywka mówi wszystko.
Tez widze tu naruszenie tajemnicy danych osob prywatnych .Bo przeciez jest RODO .
nie wierzę , że to jest jego opracowanie ,on to tylko firmuje - podpis może być być jego. To jest gość, który dla kariery podpisze wszystko i poświadczy wszystko.Wykona wszystkie polecenia by swoje chore ambicje zamienić w czyn , urealnić Nie ważne czy jest to dobre dla miasta , dla niego samego -partia się liczy,tylko partia.Ktoś tu pisze , że trzeba mieć jaja by się przyznać do błędów - on ich nie ma , została już tylko jajecznica w głowie Niestety , ale taki typ tak właśnie ma.Jak długo ludzie, o tak paskudnych charakterach będą przy władzy.Wierzę , że tylko do wyborów (referendum)
film Vegi bardzo słaby jak wcześniejsze produkcje jedynie pierwsza seria pitbulla znakomita dalej to tylko robienie kasy ale lud ciemny to kupi nie dziwię się więc jemu...
Najciekawsza część Życia Podkarpackiego to zawsze komentarze pod artykułami...
PiS to samo zło. Głosowałem na Bakuna tylko po to by pisiory w Przemyślu nie rządzili. Jestem za Bakunem!
PiS to PRL bis z tą różnicą., że tamci towarzysze byli skromniejsi. Amen.
Do "Czytanie ma przyszłość", to jak to w końcu jest? To jest to korespondencja czy notatki? Autor twierdzi że notatki xD
Jeśli jest to afera to do prokuratury a nie jakiś JUDASZ sprzedał miast w stolicy i co do tego ma Pan Budka widać ,że pojęcia o władzy nie mają . Najważniejsze by afera była ludzie uderzcie się w piersi i zacznijcie myśleć . Co polski nie można sprzedać i co to za nazwisko Braun . Tylko Pis
Ludzie są strasznie zaślepieni. Wydaje mi się, że wierzą, iż w PIS (czy gdziekolwiek indziej) są ludzie ideowi, i że chodzi im o dobro kraju, rozkwit (itp. ) z potrzeby serca i przekonania.Niestety KAŻDEJ WŁADZY chodzi wyłącznie o zdobycie TEJ władzy. Rządzenie to zło konieczne w tym przypadku, które na szczęście dla WŁADZY wiąże się z dużymi pieniędzmi, możliwościami i prestiżem. Wyraźnie widać to w tekście ujawnionego listu czy też notatek (???).Także myli się Pani, Pani Jolu. Nie ma bardziej wadliwego myślenia od właśnie tego typu: TYLKO PIS (PO) itp.Dzięki takiemu myśleniu jak zaprezentowała Pani, różne tomki, borysy, jarki, donaldy, grześki, marki, zbyszki, jurki i inni mogą knuć różnego typu łajdactwa bo wiedzą, że bez znaczenia co wykręcą to i tak mają stado bezmyślnych wyznawców, dzięki którym przy odrobinie szczęścia wciąż utrzymają się u koryta.
You might be looking for a wonderful associate for making yourself interesting and energizing; we will offer you some stunning escorts in Jaipur which will increase your mind. We have some of the most wonderful Jaipur call girls working for us, who are willing to meet your loneliness.https://www.jaipurescorts.orghttps://www.jaipurescorts.org/udaipur-escort-service.htmlhttps://www.jaipurescorts.org/jodhpur-escort-service.html https://www.jaipurescorts.org/ajmer-escort-service.html
Po przeczytaniu urywka tekstu ż. P w internecie Pana redaktora P. Bugiery w sprawie działania przemyskiego PiS jestem przerażony szczególnie postawą redaktora, który uważa za normę te wszystkie świństwa. Panie redaktorze nie jest normą zabijanie, gwałcenie oszukiwanie choć się zdarzają. Inna sprawa że dla niektórych partii można to nazwać normą, jednak Pan i gazeta powinni mieć inne wartości. Chciałbym w to wierzyć.
List tow. Zaleszczyka (krewniaka tow. Członka) to pisz wymaluj "poufne" Memorandum ex Marszałka Członka z roku 1997, skierowanym do szefa podkarpackiej AWS K.Kłaka, w którym donosił m.in. na swoich ... sponsorów z Forum Niezależnego Biznesu, dzięki którym dostał kilkadziesiąt tysięcy na koszty prowadzenia Klubu "Nowe Państwo" i goszczenie chałturzącego w Przemyślu tow. Jarosława Zbawiciela i pomniejszych jego kapciowych. Szczegóły:http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=kuchcinskiPS. Prezydent Bakun powinien sprawdzić w PGM czy tow. Członek rzeczywiście spłacił zaległy czynsz za lokal PC (9600 zł), który rozłożono mu aż na ...8 lat (96 miesięcznych rat po 100 zł)
Syf i wstyd...
Za opracowanie planu którego realizacja okazała się skuteczna gościowi należy się pochwała partyjna a może jakieś stanowisko w nagrodę?Z punktu widzenia mieszkańca miasta to działanie potwierdza moje przekonanie że ten model demokracji jest zgnilizną. Zgnilizną polegającą na zdobyciu władzy w celu jej wykorzystania dla własnego interesu członków partii.
Dramat, ale mimo takiej kompromitacji dalej go realizują...