Reklama

Strażacy lali wodę, aż miło – niedziela z Galerią Sanowa

Niedzielne popołudnie, 12 bm., upływało z Galerią Sanowa na pokazach strażackich, wesołej rywalizacji i pożytecznej nauce. Dzielni strażacy przybliżali przemyślanom arkana swej pracy.

Akcję „Pokazy strażackie w Galerii Sanowa” uświetnili funkcjonariusze z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Dzięki ich uprzejmości tego ciepłego, letniego dnia zebrani widzowie podziwiali samochody gaśnicze i ratownicze, łódź ratunkową i kolekcję rozmaitych mundurów strażackich – galowych, codziennych, ale też[paywall]  zakładanych w wyjątkowych sytuacjach, np. kombinezon nurka. Nie tylkodzieci chętnie rozsiadały się w wozach strażackich, gdzie wszystkiego można było dotknąć. Maluchy z opadającymi na oczy kaskami mierzyły z hydronetki do celu, rozlewały wody co niemiara i wprawiały zebranych w dobry nastrój, bo kto z panów nie marzył w dzieciństwie, by zostać strażakiem. 

Były zabawy w pianie i slalomy między gaśnicami, rozciągano węża strażackiego na czas. Strażacy na oczach widzów przerobili fiata na kabriolet, nie była to jednak kolejna z zabaw, a pokaz akcji ratowniczej, ponieważ tego dnia wesołe swawole przeplatano pokazami edukacyjnymi. Strażacy wycięli drzwi i dach pojazdu, by pokazać, jakie działania ratujące życie podejmują przy wypadku drogowym. Był też szalenie realny i pożyteczny pokaz pierwszej pomocy. Strażacy prezentowali swoje umiejętności w pokazie błyskawicznego gaszenia płonącej wanny. Instruowano zebranych, jak bezpiecznie podejść do palących się rzeczy i w nagłej sytuacji korzystać z gaśnicy.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama