Niedzielne popołudnie, 12 bm., upływało z Galerią Sanowa na pokazach strażackich, wesołej rywalizacji i pożytecznej nauce. Dzielni strażacy przybliżali przemyślanom arkana swej pracy.
Akcję „Pokazy strażackie w Galerii Sanowa” uświetnili funkcjonariusze z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Dzięki ich uprzejmości tego ciepłego, letniego dnia zebrani widzowie podziwiali samochody gaśnicze i ratownicze, łódź ratunkową i kolekcję rozmaitych mundurów strażackich – galowych, codziennych, ale też[paywall] zakładanych w wyjątkowych sytuacjach, np. kombinezon nurka. Nie tylkodzieci chętnie rozsiadały się w wozach strażackich, gdzie wszystkiego można było dotknąć. Maluchy z opadającymi na oczy kaskami mierzyły z hydronetki do celu, rozlewały wody co niemiara i wprawiały zebranych w dobry nastrój, bo kto z panów nie marzył w dzieciństwie, by zostać strażakiem.Były zabawy w pianie i slalomy między gaśnicami, rozciągano węża strażackiego na czas. Strażacy na oczach widzów przerobili fiata na kabriolet, nie była to jednak kolejna z zabaw, a pokaz akcji ratowniczej, ponieważ tego dnia wesołe swawole przeplatano pokazami edukacyjnymi. Strażacy wycięli drzwi i dach pojazdu, by pokazać, jakie działania ratujące życie podejmują przy wypadku drogowym. Był też szalenie realny i pożyteczny pokaz pierwszej pomocy. Strażacy prezentowali swoje umiejętności w pokazie błyskawicznego gaszenia płonącej wanny. Instruowano zebranych, jak bezpiecznie podejść do palących się rzeczy i w nagłej sytuacji korzystać z gaśnicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze