Reklama

Strażacy mają nowy wóz

28/12/2015 08:06

Lubaczowska komenda straży pożarnej zyskała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Jest to kompleksowo wyposażony samochód marki Scania.

– Jest to auto typu średniego na podwoziu auta ciężkiego. Na nasze potrzeby jest ono optymalne – mówi mł. bryg. Andrzej Garus, zastępca komendanta komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.
Na wyposażeniu znalazły się m.in.: autopompa, skokochron, zestaw nożyc hydraulicznych, rozpieraki, kamera termowizyjna. To ostatnie urządzenie jest bardzo przydatne, a do tej pory lubaczowska jednostka go nie posiadała. – Kamera pomaga dotrzeć do źródła ognia, kiedy widać dym, a nie widać ognia. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy tli się więźba dachowa. Dzięki temu będziemy szybciej działać i łatwiej dotrzemy do zarzewia ognia – mówi A. Garus.
Auto jest przeznaczone głównie do interwencji przy pożarach, ale ze względu na kompleksowe wyposażenie będzie używane również do udzielania pomocy w wypadkach.
Jego koszt to milion złotych. – Wóz otrzymaliśmy od komendy wojewódzkiej. Jest to docenienie naszej jednostki – mówi A. Garus.
Scania ma napęd na cztery koła. Posiada silnik o mocy 360 KM i zbiornik na wodę o pojemności 2,5 tys. litrów. Nowy wóz zastąpi kilkunastoletniego wyeksploatowanego stara mana, który zostanie przekazany do innej jednostki.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama