723 tysiące złotych kosztował nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w podprzemyskiej Medyce. W drodze od producenta do remizy ratownicy mieli okazję sprawdzić go podczas akcji.
Na wyposażeniu nowego auta znajduje się m.in.[paywall] zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów, 300-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, działko wodno-pianowe, klimatyzacja, abs, maszt oświetleniowy, wyciągarka, kamera cofania, zestaw ratownictwa technicznego, torba medyczna PSP R1, aparaty powietrzne oraz 10-metrowa drabina ratownicza. Zakup pojazdu sfinansował samorząd gminy Medyka, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Nowoczesne IVECO Eurocargo z napędem 4x4 zastąpiło 32-letniego Jelcza.
Jak informują strażacy ich nowy nabytek przeszedł już chrzest bojowy w drodze od producenta w Kielcach do remizy w Medyce. 1 bm. w miejscowości Brnik na terenie województwa małopolskiego jadący nim medyccy ratownicy dostrzegli ogień między domostwami. Natychmiast zboczyli z trasy i jako pierwsi dotarli do palącego się budynku gospodarczego. Natychmiast przystąpili do akcji. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji pożar nie rozprzestrzenił się na okoliczne zabudowania. Dopiero, kiedy sytuacja była już opanowana na miejsce zaczęły przyjeżdżać pierwsze zastępy miejscowej straży pożarnej. Strażacy z Dąbrowy Tarnowskiej jak i mieszkańcy początkowo nie kryli zdziwienia, a później wdzięczności dla wysiłków ochotników z przygranicznej Medyki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Od Iveca to z daleka
Typowy Janusz !!!