Reklama

Strażacy uratowali bociana

Gdyby nie szybka akcja połączonych sił strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolestraszycach i przemyskich z Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej KM PSP, bocian by nie przeżył...

Takie akcje nie należą do codzienności i w opinii niektórych mogłyby się wydawać stratą czasu. Tym bardziej wielkie brawa za empatię należą się strażakom, którzy pomogli... bocianowi. Do niecodziennego zdarzenia doszło 11 sierpnia br.

Fot. OSP Bolestraszyce

O całej sytuacji opowiedział nam komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP Witold Dudek.

– Bocian, przylatując do gniazda, miał na nodze jakieś sznurki. W gnieździe zaplątał się o gałęzie i chcąc odlecieć, niestety, zawisł na nich. Bardzo niefortunnie. Nie miał żadnych szans się z tego wywinąć. Poprosiliśmy o przyjazd strażaków z Przemyśla z drabiną mechaniczną. Wspólnymi siłami udało się go bezpiecznie ściągnąć. Lekko utykał na tę nogę, więc zawieźliśmy go do „Ady”

Reklama

– wyjaśnił[paywall].

Sygnał zgłosił jeden z mieszkańców Bolestraszyc, koło którego domu jest bocianie gniazdo.

– Zawsze pojedziemy do takich przypadków. Nie jest to faktycznie codzienność, ale przecież to także żywe istoty. Raz w Wyszatycach mieliśmy podobną sytuację, ale tam musieliśmy poprosić pogotowie energetyczne o chwilowe wyłączenie prądu, aby można było bociana uratować

– dodał W. Dudek.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/08/2024 11:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama