Reklama

Strzelcy obchodzili swoje święto [ZDJĘCIA]

25/09/2015 19:42

Uroczysty apel na Rynku był głównym punktem piątkowych, 25 bm. uroczystości z okazji święta 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

Z okazji swojego święta żołnierze otworzyli bramy koszar przy ulicy 29 Listopada, aby każdy kto tylko chciał mógł zobaczyć pojazdy i uzbrojenie, którymi dysponują. Były wozy bojowe, karabiny, pistolety i mnóstwo specjalistycznego wyposażenia.

O godzinie 17 na Rynku odbył się o uroczysty apel z udziałem licznie przybyłch gości i mieszkańców miasta. W jego trakcie wręczono odznaczenia.

5 Batalion Strzelców Podhalańskich powstał w 2010 roku decyzją ministra obrony narodowej. Przejął sztandar i tradycje rozformowanego 5 Batalionu Zmechanizowanego z Rzeszowa.  Dla zachowania w pamięci tradycji orężnych, kultywuje nie tylko dziedzictwo tradycji wspomnianej formacji, ale również 5 Pułku Strzelców Podhalańskich 22 Dywizji Piechoty Górskiej (1918 – 1939).

Reklama

Przemyski batalion jest jedną z największych jednostek 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z dowództwem w Rzeszowie.. Głównym uzbrojeniem jednostki są bojowe wozy piechoty BWP-1.

– Żołnierze batalionu swoje rzemiosło wojskowe doskonalą do działania w warunkach szczególnych, a do nich zaliczamy działanie w górach, mieście i terenie lesisto jeziornym, stąd przygotowanie i szkolenie jest wielopłaszczyznowe – podkreśla kapitan Konrad Radzik, rzecznik prasowy 21 BSP. – W przyszłości jednostka wymieni swoje główne uzbrojenie. BWP-1 zostaną zastąpione Kołowymi Transporterami Opancerzonymi „Rosomak”. Żołnierze batalionu wielokrotnie brali udział w misjach i operacjach poza granicami kraju. Służyli między innymi w Kosowie, Iraku i Afganistanie – dodaje.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wujcio - niezalogowany 2015-09-26 06:59:40

    12 lat i wolny,murzyn zrobił swoje,murzyn może odejść,dawaj sobie radę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wyrocznia - niezalogowany 2015-09-26 17:58:47

    Wspaniale! Pięknie! Prawie jak przed wojną tylko zdjęcia kolorowe i więcej szmat. Kiedyś wojsko miało szmatami poowijane tylko nogi. Z tymi "pistolecikami" to faktycznie tylko paradować. Przyjdą muzułmanie to was torbami zarzucą:)))

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama